ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 47
Гостей: 47
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Журавлі над нашим містом (твір-розповідь)

Був чудовий вересневий ранок. Я йшла до школи. Поряд з нашою школою містяться корпуси відомого в країні заводу. Досить назвати зернозбиральний комбайн «Обрій», який збирають на цьому підприємстві, і стане зрозумілим, про який завод йдеться. Повз мене з гуркотінням пройшов трамвай, поруч по авто­магістралі поспішали автомобілі. На небі ані хмаринки. Сонце вже освітлювало верхівки дерев, рясні айстри з краплинами нічної роси, інші квіти на грядках біля моєї школи. Мого обличчя торкнулося тоненьке павутиння. Воно залоско­тало вії. Я змахнула долонею тоненьку, майже невидиму нитку. Десь у кроні то­полі сварилися горобці. Я зупинилася послухати птахів. Мій погляд ковзнув по даху школи, вже освітленому сонцем. Він мав веселий зелений колір. Нещодав­но над ним кружляли ластівки, але кілька тижнів тому вони відлетіли на зимів­лю. По карнизу даха поважно прогулювалися ситі голуби.

І раптом я почула якісь незвичайні звуки. Вони линули з неймовірної висо­чіні. Я не повірила власним очам. Закинувши голову, я дивилася на небо. Ген високо в небі летів журавлиний ключ. Я читала про осінні та весінні перельоти журавлів, але ніколи ще не спостерігала цю хвилюючу картину.

Все було так, як я читала у книжці. Птахів вів ватажок. Граціозний політ, не­повторний журавлиний крик. Що можу ще додати до того, що побачила?

Мене зворушливо вразило інше. Все нібито було, як і вчора. Велика біла хмара стояла над димарями теплоелектроцентралі, що була неподалік, розмірно йшла робота на будівництві, з вікон трамваїв байдуже дивилися пасажири. Ці­каво, чи побачив хто з них журавлиний клин? Мабуть, ні, бо якщо хтось поба­чив би, то негайно почав би вимагати зупинити трамвай. Усі люди повисипали б на вулицю, і, як і я, невідривно б дивилися на це диво — журавлі над нашим містом.

Але трамвай йшов своїм маршрутом. Продовжували свій біг автомобілі. А мені було шкода, що зараз поруч зі мною не було моїх батьків, які напевне пораділи б разом зі мною від того, що я побачила, коли йшла до школи.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 141 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz