ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Одна смілива синиця (твір-розповідь із власного досвіду)

Ця зима була особливо суворою. Хрещенські морози лютували тижнями. Сніг глибокими кучугурами лежав на землі, товстим шаром розлігся на гілках дерев. Було зрозуміло, що пташкам цієї зими нелегко. Вони тулилися до люд­ських помешкань, наче сподівалися, що їх нагодують. Ми вирішили взяти шеф­ствування над синицями. З розповідей друзів я знав, що годівниці для цих птахів зробити неважко. Досить взяти поліетиленову пляшку з-під мінеральної води, обрізати її з обох боків. Ось вам і годівниця. Ми так і зробили. Пробили отвір, просмикнули дротики, за допомогою яких ми і підвісили прозору годівницю для синиць на балконі до мотузки для білизни. Усередину поліетиленового тунелю- годівниці насипали насіння і почали чекати на пернатих гостей. Дивилися у ві­кно, що виходить на балкон. У кімнаті було тепло, а на вулиці вітер гойдав дере­ва, термометр за вікном показував 20 градусів морозу. Гойдалася від вітру наша годівниця. Але де ж це синиці?

Ось на балконні поручні сіла пташка. Я її добре роздивився. Зеленувата спинка, жовте черевце, розділене уздовж чорною смужкою, чорна, з металевим блиском голова, шия, білі «щічки». Це була синиця. Тато розповідав, що зимо­вої пори більшість синиць залишає ліси, гаї, річкові долини і розташовується поблизу помешкань людей, у місцевих парках, садках.

За якусь мить до цієї пташки підлетіла ще одна, потім ще і ще. Синиці то підлітали до мотузки, то сідали на поручні, то починали кружляти над поліети­леновою годівницею. Деякі, настовбурчуючись, сиділи на поручнях і чогось че­кали. Одна синиця зависла на мотузці головою донизу. Я зрозумів: вони вважа­ють, що тут пастка.

Але ось одна синиця підлетіла до «тунелю», швидко-швидко затріпала криль­цями і наблизилася до входу. Потім залетіла у годівницю, схопила насіннячко і миттю випурхнула з протилежного боку «тунелю». Вона сіла на гілку тополі, вилущила зернятко і повернулась до годівниці. Але її сестри вже влаштували чергу. Вони одна за одною підлітали, потім зі здобиччю летіли на дерева. Птахів на балконі було безліч.

Годівниця наче кипіла. Перша синиця була сміливою. Ось і людині, щоб зробити щось серйозне для себе, треба інколи перебороти невпевненість і на­віть жах.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 95 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz