ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Мій товариш Сергій Книш (твір-роздум)

Що таке справжня дружба? Кого можна визнавати за справжнього друга?

«Друг — той, хто зв’язаний з кимось дружбою»; «Дружба — близькі стосун­ки, що ґрунтуються на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів». Від­кривши словник і прочитавши це, я замислився, чи можна назвати дружбою наші стосунки з моїм однокласником Сергієм Книшем?

Ми навчаємося в одному класі з першого шкільного дня. Рік тому у нас із Сергієм виникло одне спільне захоплення: зайнялися фехтуванням. Тільки я фехтую на рапірах, а Сергій — шпажист. На тренування їздимо разом. Під час змагань підтримуємо один одного, переживаємо, радіємо успіхам, засмучуємо­ся, якщо виступ невдалий. Літні канікули ми провели у спортивному таборі. Крім фехтування, у нас є ще одне спільне захоплення — це комп’ютер. Правда, комп’ютера у мене немає, він є у Сергія, але він охоче навчає мене, коли я до нього приходжу, всіляких комп’ютерних хитрощів.

Ми з Сергієм одного росту, обидва біляві, навіть ластовиння з’являється од­ночасно. Нам іноді кажуть, що ми схожі на братів.

Але коли ми переступаємо поріг школи, Сергія начебто підміняють. Треба зізнатися, що він встигає краще за мене, нещасливих балів-«середнячків», як у мене, у Сергія немає.

У класі ми сидимо за однією партою, але ось що дивно: Сергій поводиться неначе чужий.

По-перше, він ніколи не підкаже на контрольній або на тестуванні, не дасть списати. Це я можу зрозуміти і пояснити принциповістю друга.

По-друге, іноді, «плаваючи» біля дошки, я відчуваю і перехоплюю його іро­нічний погляд. Це, як на мене, вже не принциповість, а щось інше.

По-третє, на перервах Сергій підкреслює свої стосунки з старшокласниками і спілкується виключно з ними, а мене навіть не помічає.

Після уроків на Сергія чекає машина. Його батько — директор якоїсь фір­ми, і він надсилає водія за сином. Ми живемо на різних вулицях, але шлях до будинку Сергія лежить повз мій будинок. Проте мій товариш жодного разу не запропонував підвезти мене.

Ось я й замислився: а чи визнає Сергій мене своїм другом, як я його? Може, я йому потрібен тільки на дозвіллі? Але ж дружба не залежить від часу доби та життєвих обставин?Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 145 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz