ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Коли дуб червоніє (твір-спостереження)

у лісопарку в нас багато улюблених стежинок. Одна з них веде до сосни, яку жартома ми назвали бабою-ягою. Її стовбур вигнутий так, що складається вра­ження, ніби перед тобою бабуся-горбунка. Поруч із сосною — молодий клен. Інша стежка веде до струмка, що давно позаростав різними рослинами. Там за­вжди пахне сирістю, там царство мохів.

Відкрити нову стежинку нам допомогла сорока. Жовтень був напрочуд те­плим, лагідним. Щоправда, звичайного золота кленів не було — вони мали, ско­ріше, мідяний, тьмяний колір. Серед цієї міді, що рясно укривала траву, раптом особливо чітко вирізнялися білі боки сороки. Вона ніби дражнила нас: то під­стрибувала, то знову зникала в траві, потім з’являлась у кленовій кроні. Склада­лося враження, що сороці треба було привернути нашу увагу, але для чого?

Ми почали йти за сорокою, не звертаючи уваги на те, що давно вже загубили знайому стежку. Раптом ми зупинилися як укопані. Попереду, метрів за двад­цять від нас, на невеликій галявині, полум’яніло яскраво-червоне листя якогось невисокого дерева. Клен? Ні, не схоже. Та це ж дуб! Ми підійшли ближче — і вперше бачили дуб з червоним листям! Це був якийсь особливий вид дуба. Він мав гладенький тонкий стовбур, як у горобини, а листя було, як у звичайного дуба, — велике, цупке, але червоне. Жовтневе павутиння торкалося обличчя. Легкий порив вітру зірвав лист, і він повільно опустився до наших ніг.

Ми здригнулися від пронизливого, скрипучого звуку. Це сорока знову при­вернула до себе нашу увагу. Вона сиділа на гілці дуба-красеня, наче хвалилася: мовляв, ось до якого диво-дерева я вас привела.

Так у лісопарку у нас з’явився ще один заповітний куточок.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 73 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz