ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Ми матір називаємо святою

В усіх народів, в усі віки мати була охоронницею, добрим ангелом хатньо­го вогнища. Її мудрість поважали, прислухалися до порад, знаходили розраду в тяжкі хвилини.

Мама, матуся, матінка. Скільки ніжних слів хочеться сказати про найріднішу людину. Мама завжди думає про свою дитину, бажає їй щастя, сподівається від своєї дитини найвищих духовних злетів. Матері мудрі, терпеливі, ніжні. Вони багато можуть знести, аби тільки щасливо жилося їхнім дітям.

Як тебе на голос не впізнати?

Серце, і життя моє, і кров,

Найсвятіше слово наше — мати,
рідна земле.

Правда і любов, —

написав український поет Андрій Малишко. Для мене теж мама — найрідніша людина. Мені подобається, коли вона весела, коли усміхається. Я намагаюся її не засмучувати, допомагаю, щоб мама не стомлювалася. А ще мені подобається сидіти увечері з мамою, біля маленької настільної лампи і розповідати про все, що сталося за день. Мама уважно вислухає, дасть якусь пораду, заспокоїть чи порадіє моїм успіхам.

Я дуже люблю свою маму. Вона — найкраща!

Руки мамині — м’ята. Очі блакитні — небо. Раєм здається хата,

Де чекають на тебе.

ПІСНЯ - душа народу

Пісня супроводжує людину все життя. І в радості, і в горі, у великій печалі і в години душевного піднесення співають люди. Все, що є на душі, виливають українці у піснях. Які б події не відбувалися в Україні, всі вони знайшли своє відображення у піснях.

Минають роки, помирають учасники подій, а пісня залишається вічною. Саме з народної пісні ми дізнаємося про великого сина української землі Бог­дана Хмельницького; про народ, який піднявся проти ворога, про ту ціну, якою дісталася сподівана воля.

Михайло Стельмах високо оцінив народну пісню. Він писав: «Народна піс­ня — насамперед, історія землі української та невмирущість духу народного». Саме пісня надихнула Олександра Олеся на створення його прекрасної збірки «З журбою радість обнялась»:

Є слова, що білі-білі.

Як конвалії квітки.

Лагідні, як усміх ранку,

Ніжносяйні, як зірки.

Є слова, як жар, пекучі І отруйні, наче чад...

В чарівне якесь намисто Ти нанизуєш їх в ряд.

Пісня — серце народу, його душа і крила. Витворена народом, вона часто ятрить наше серце, зачаровує красою і милозвучністю, багатством тем і глиби­ною почуттів. Живи вічно, пісне, і всі ми станемо щедрішими, чистішими у по­мислах і вчинках.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 104 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz