ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Поетичний виклад історії українців

Драматична доля особистого життя Олександра Олеся і його творчої спад­щини. Письменник жив Україною, мріяв про щасливе майбутнє рідного наро­ду. Але мрії його не справдилися. Україна лежала в руїнах, скрізь голод, розру­ха, смерть. Ситуація в країні нагадувала Олександру Олесю часи роздробленості Київської Русі, і він за короткий час написав книгу «Княжа Україна». У віршах він описав діяльність князів давньої Укра'іни-Русі, розкрив їхню мудрість, по­знайомив читачів з історією українців, розповів про їхнє життя в давнину.

Про наміри письменника сказано у вірші «Заспів», де автор повідомляє про намір розповісти про минуле, про життя наших предків:

...що блукали По страховищах-лісах.

Що з природою змагались Тільки з вірою в серцях.

У вірші «Україна в старовину» Олександр Олесь говорить про багатство при­роди, серед якої жила смілива і дужа людина. їй доводилося боротися з ведмедем, риссю, лосем, здобувати теплі хутра та м’ясо. За дрімучими лісами простягався без­межний степ, нерухомий в ясний день і шумний у бурю. Серед цього багатства

На лісах дрімучих, темних.

На незайманих степах Спочивала Україна В золотих, дитячих снах.

Про життя племен, вибори князів, боротьбу з ворогами, обряди поховання і вірування розповів поет у вірші «Наші предки-слов’яни».

Олександр Олесь у своїх віршах звертався і до нас. Він закликав бути чуйни­ми і добрими, любити свій край, цікавитися історією країни, адже ми — продо­вжувачі нашого українського роду.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 73 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz