ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 52
Гостей: 52
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

«Сей семиліток - се душа народу, його сила» (за оповіданням А. Лотоцького «Михайло-семиліток»)

Про минуле нашого народу, про героїчну боротьбу проти іноземних загарб­ників, про незвичайну силу і мужність руських воїнів, князів дізнаємося ми з історії України, літописів, творів на історичну тематику. Про напад печенігів на Київ розповідається у оповіданні А. Лотоцького «Михайло-семиліток».

Михайлик — син князя Володимира. Молоденький ще був князенко, а вже вмів добре стріляти з лука, їздити на коні. «Славний був лицар князенко Ми­хайлик-семиліток. Батько його дуже любив, любив його й увесь нарід». Були у хлопчика незвичайні здібності: він бачив і чув те, що ніхто не бачив і не чув. Навіть ворожбити сказали печенігам, що їм ніколи не здобути Києва, поки там знаходиться князенко: «Се його побут у мурах міста не дає вам здобути Києва». І вирішили печеніги просити князя віддати їм Михайлика в заставу.

Не міг князь погодитися на це, зібрали віче, яке спочатку теж було проти. «Любили кияни Михайлика, бо хоч він ще й маленький був, а вже могли пізна­ти в ньому доброту й хоробрість. Вже тепер бачили вони в ньому свого будучого князя, що принесе славу Києву та Вкраїні». Та чорні духи зробили своє діло — народ погодився віддати Михайлика.

Усе це чув хлопчик і дуже засмутився з того, що люди не розуміли, що своїм рішенням готують свою загибель. Михайлик зробив свій вибір: залишив рідний дім, родину, прирік себе на вигнання, «аж поки весь нарід не прийде до сві­домості», хто він і яка в нього сила. А перед від’їздом він звільнив рідне місто. Пролетів серединою ворожого табору. «І що махне мечем по правий бік, — то ворог, як зрубане дерево, паде; що махне мечем по лівий бік, — то ворог, як під­кошена трава, стелиться».

А потім поїхав Михайлик далеко-далеко, поставив Золоті ворота і стереже їх до слушного часу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 69 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz