ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Картини природи в оповіданні М. Коцюбинського «Ялинка»

Михайло Коцюбинський любив природу, тому і зображав її так, що вона по­стає перед читачами, наче жива. Не випадково і оповідання своє назвав «Ялин­ка». Маленьке зелене деревце стало одним із головних героїв твору.

Ялинка росла у Якимовім садку. Коли деревце бачило Василька чи його батька, «струнке, зелене, веселе, воно маяло гілочками, наче раділо гостям». Де­ревце лякається і тремтить, коли його починають рубати: «Яким рубав, а ялинка тремтіла, як у пропасниці».

Змалював Михайло Коцюбинський і зимові краєвиди. Василька чарівна кра­са зимового лісу спочатку полонила. Сніг здається йому подібним до білої ска­тертини або самоцвітів. Поступово картини природи змінюються. Виє навкруги хуртовина, бурхає холодний вітер і крутить снігом. Здорові дуби стоять у лісі, мов страховища, простягаючи до Василька чорні гілки. Автор порівнює ліс із чорною стіною, дуби — з мерцями, закутаними у білі покривала, щоб передати жах маленького хлопчика, його душевні переживання.

Нарешті Василько, втікши від вовків, дістається до свого дядька, а потім до­дому. Пригоди хлопчика закінчуються благополучно. Разом із ним радіє і сонце, і земля. «Вранці виплило ясне сонечко на погідне небо... Вітер стих, і чистий свіжий сніг сріблом сяяв під блакитним наметом неба».

Михайло Коцюбинський — прекрасний майстер пейзажу. Використання по­рівнянь — один із секретів письменника, який дає змогу оживити неживі пред­мети, а живі зобразити ще яскравішими і виразнішими.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 109 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz