ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Трагічна доля селянського хлопчика (за оповіданням А. Тесленка «Школяр»)

Архип Тесленко усе своє життя прожив у злиднях і тяжкій праці на багатіїв, тому так переконливо і правдиво він змалював у творах нестерпне життя бідно­ти, викрив ненависний йому світ гнобителів.

В оповіданні «Школяр» письменник описав життя хлопчика з бідної селян­ської родини. Не було чого їсти, у що вдягнутися, взутися. Усі думки батька зво­дилися до одного: як прогодувати п’ятеро дітей, з яких найстарший, Миколка, недавно став школярем. Був він «...такий школярик гарненький: сумирненький, соромливенький, млявенький, як дівчинка». Миколка глибоко розумів красу природи, захоплювався нею, любив життя, дуже хотів учитися. Він був здібним учнем, батько пишався його успіхами: «Який!.. А ще ж це тільки другу зиму в школі він...» Дбайливий і чуйний учитель робив усе, щоб хлопчик учився, не по­кинув школу. Та навіть учитель виявився безсилим.

Від непосильної праці тяжко захворів батько. Сім’я втратила годувальника, «їсти нічого, топить нічим, удягтися». Довелося Миколці кинути школу і стати спочатку наймитом, а потім поводирем сліпого жебрака.

Архип Тесленко своїм оповіданням засуджував експлуататорський устрій суспільства і викликав протест проти жорстокої дійсності.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 81 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz