ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Мрії Миколки про краще жипя (за оповіданням «Школяр»)

Миколка — бідняцький син. Важко жилося родині, у якій підростало п’ятеро дітей. Через злидні й нестатки в хаті часто вибухали сварки.

Миколка був чемний, привітний, дуже хотів учитися. Мріяв навчитися грати на скрипці, мріяв про краще життя, про таке гарне, як в учителя. «Ну й живете ви в гарному в якому!» — дивувався Миколка, розглядаючи кімнату свого вчителя.

Батько теж хотів синові кращої долі, бажав його «вивести в люди», але злид­ні, що обсіли родину, постійні матеріальні нестатки іноді виводять його з рів­новаги. Батько гримає на Миколку, ображає його, а іноді й б’є незаслужено. А жорстокі слова, кинуті на адресу школи, — це розпачливий крик горя і безна­дії батька, який нічим не може допомогти синові.

Миколчині мрії не здійснилися. Замість навчання у світлому класі — же­бракування. Мені пригадалася картина М. Богданова-Бєльського «Біля дверей школи». Здається, що це Миколка зображений на картині. Він причаївся біля прочинених дверей. Подивився на школярів, які щось писали, згадав свою тітко - лу, заплакав. Минулому нема вороття, мріям не судилося здійснитися.

Мені дуже жаль Миколки, який змалку змушений був допомагати батькам, щоб ніхто не помер з голоду.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 87 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz