ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Образ малого школярика (за твором «Грицева шкільна наука»)

Помітне місце у літературній спадщині Івана Франка посідають оповідання для дітей. Одним із кращих творів письменника для дітей є «Грицева шкільна наука».

Письменник знайомить читачів з малим сільським хлопчиком Грицем, який був пастухом гусей. Батько, бажаючи йому кращої долі, віддає сина до школи. Перший день навчання приніс нещастя і розчарування. До школи він прийшов пізніше за інших, опановувати грамоту починає тоді, коли учні вже дещо вивчи­ли. До того ж його лякають ямою, примушують їсти крейду. Він тремтить, схли­пує, плаче, скрикує від ударів.

Наука для Гриця була незрозумілою. На уроках він навіть не зважав на про­фесора. Хлопчик спостерігав за школярами, які видавалися йому дуже сміш­ними: «Один довбав пальцем у носі, другий іззаду раз у раз старався уткнути невеличке стебельце Грицеві у вухо, третій працював довгий час дуже пильно, микаючи зі свого старого кафтана латки. Була мить, коли Гриць включається в навчання, голосно викрикуючи таємниче для нього «а баба галамага». На жаль, це єдине, що він вивчив. Через рік навчання «Гриць вертав додому якраз такий мудрий, яким був перед роком».

Мені жаль цього хлопчика. Ніхто ним не цікавиться, не виявляє до нього уваги. Грицю нема з ким спілкуватися, тому він і розмовляє з гусьми, яких на­діляє рисами мислячих істот.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 96 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz