ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Відтворення краси української природи в поезіях П. Тичини

Багато митців оспівували і оспівують красу рідного краю, його велич. Та не кожному дано поєднати дар поета, музиканта і художника одночасно. А Павлові Тичині вдалося, тому так високо була оцінена його перша збірка «Сонячні клар­нети». Поезії з цього шедевру, як сказав М. Бажан, поєднали в собі музику Кос­мосу і Землі, Небес і Людини як невід’ємної частинки Всесвіту.

До збірки належить вірш «Гаї шумлять». Він живописний, сповнений музи­ки. Автор побачив незвичайну красу в таких звичайних речах, як шум гаїв, гул дзвону, шепіт трав. Закриваю очі, і бачу чудову картину, намальовану зеленими, блакитними і жовтими кольорами — кольорами життя, тепла, ніжності. Цьому твору притаманне гармонійне поєднання людських почуттів і краси природи:

Я йду, іду — зворушений.

Когось все жду —

Співаючи.

Співаючи-кохаючи

Під тихий шепіт трав голублячий.

Павло Тичина володіє здатністю по-своєму бачити і відчувати світ, відкри­ваючи в ньому щось нове, ніким не бачене. У формі діалогу з тим, хто не був в Україні, будує поет вірш «Не був ти у наших краях». Він хоче познайомити всіх з прекрасними краєвидами, які ніби оживають під пером митця:

Не бував ти у наших краях!

Там же небо — блакитні простори...

Там степи, там могили, як гори.

А веснянії ночі в гаях!..

Я вражена силою поетичного слова, яким П. Тичина оспівує, возвеличує земну красу, виражає любов до природи і закликає до збереження цього неоці­ненного багатства.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 98 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz