ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Вічне протистояння добра і зла (за твором Е. Гуцала «Лось»)

Тема добра і зла — одна з найголовніших тем у літературі. Слово «добро» асоціюється у мене зі словами «щастя, милосердя, злагода, любов, мир». Недар­ма в казках завжди перемагає добро. На жаль, недобрі, злі, черстві люди зустрі­чаються не тільки у казках, а й у житті.

Оповідання Євгена Гуцала «Лось» вчить людяності, добра, краси. Письмен­ник протиставляє людей морально чутливих і морально глухих; милосердних, сердечних і черствих, грубих. Герої оповідання розкривають свої риси характе­ру, зіткнувшись на березі річки зі старим і бувалим лосем, який жив у заповід­нику. Бажаючи напитися води, тварина провалилася в ополонку і дедалі глибше занурювалася у льодяну кашу. Вибратися на берег лосю допомогли два хлопчи­ки, що приїхали по хмиз. Старший узявся рубати лід, щоб прокласти прохід до берега. Коли лось вибрався з крижаного полону, діти дивилися на нього зачаро­вано, не вірячи, «що допомогли врятуватися цьому великому звірові». Не вірили

 

вони спочатку і в смерть врятованого лося. «Просто не вірилося, що такого звіра можна звалити пострілом, як перед цим не вірилося, що він може потонути».

А ще я не можу уявити, як міг дядько Шпичак стежити із-за дерев за хлопчи­ками, що рятували лося, і не допомогти. Як міг байдуже спостерігати, а потім ви­стрелити у беззахисну тварину. Шпичак — боягуз, боїться відповідальності, думає, як замести сліди. Це зла людина, яка нікого не любить, для нього нічого немає святого. Якби зникли такі люди, світ став би світлішим і набагато кращим.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 82 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz