ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Лінощі не доводять до добра (за казкою «Пані Метелиця»)

Якщо буде потрібно з’ясувати головну думку казки «Пані Метелиця» і дібра­ти прислів’я, в якому розкривається зміст казки, варто згадати таке: всім буде сторицею відплачено: кому — за труд, кому — за лінь.

І справді, пасербиця і працювала сумлінно, не чуючи докорів мачухи, і дого­джала, і не сперечалася, навіть сестру поважала, хоч та була нікчемою. Всю хат­ню роботу виконувала легко, бо все вміла.

Потім трапилася біда. Пасербиця впустила починок у колодязь. Стрибнула за ним у воду, заплющивпіи очі, а коли розкрила — здивувалася, бо опинилася на зеленім луці. Там і почалися дивовижні пригоди дівчинки. Стали в приго­ді її навички працювати, її терпіння і доброта. Змалечку її виховували люблячі батьки, вчили бути чуйною дівчинкою, але потім зла мачуха перетворила її жит­тя на пекло.

Дівчинка знала, що коли хтось потрапить у біду, то людина має допомогти. Хлібу вона допомогла, яблуньці теж. А коли жила у старої бабусі, виконувала будь-яку роботу, догоджала старій. Тому жилося їй добре. Однак дівчинка су­мувала за домом. Стара це помітила і не стала затримувати. Пані Метелиця ви­рішила нагородити дівчинку за старанність. Вона провела її під золотим дощем, повернула починок і доставила до рідного порогу вкриту золотом пасербицю. Дівчині личило золото, але її душа, її серце були кращими.

Втратили спокій мачуха та її дочка. Золота зажадали вони. Тоді той самий шлях вирішила подолати ледаща. Заздрість затьмарила очі, ще бітьше охолону­ло серце. Дочка теж зустріта і хліби, і яблуню, що потребували допомоги. Але ледащиця поспішала за золотом і байдуже пройшла повз них. Вийшло все на­впаки. Лінь пожартувала з нею. Замість золота пані Метелиця вкрила ледащицю смолою. І досі не відмиється.

Прислів’я «Всім буде сторицею відплачено: кому — за труд, кому — за лінь» — українське, казка «Пані Метелиця» — з німецького фольклору. Збирачі фольклору брати Грімм познайомили нас із цією казкою. Всі народи звеличують працю, до­бре серце людини, вміння бути мудрим і терплячим, підтримувати добрі стосунки з тими, хто поруч і потребує твоєї допомоги. Для тих, хто не поважає інших, не вміє любити і байдуже ставиться до будь-кого, не знаходять добрих слів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 133 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz