ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Чарівний шпак (пишемо казку)

Василько Михайлов знав прислів’я: весну на крилах приносять шпаки. Але скільки не виглядав шпаків, їх поки що не було видно. На дворі був березень, але зима не збиралася здаватися. Біліли кучугури, не відпускали морози, вітер невпинно і нещадно розгойдував дерева, вони скрипіли наче величезні старо­винні вітряки. Одне слово — було моторошно, тужливо, незатишно.

Василько довгий час хворів, йому здавалося, що з весняним теплом повер­нуться сили і від хвороби не залишиться і сліду. Всіх, хто приходив його про­відати, хлопчик питав: «Шпаки прилетіли, ви не бачили?» Але гості у відповідь заперечно хитали головами. І хлопчик тяжко зітхав.

Одного разу він прокинувся, підбіг до вікна. За ніч випав сніг. Василько лед­ве не заплакав. Але тут його осяяло. Навіщо сидіти склавши руки, чекаючи при­льоту шпаків! Він узяв папір і спритно змайстрував іграшкового шпака. Потім розфарбував паперового птаха. Це був, як належить, синювато-чорний шпак, із жовтим дзьобом. Василько зробив на спинці паперового птаха отвори і про­сунув дротик. За допомогою цього дротика він намірювався прикріпити паперо­вого шпака до білизняної мотузки на балконі.

Коли вдома нікого не було, хлопчик одягся і вийшов на балкон. Вітер вдарив йому в обличчя сухим колючим снігом, але Василько був мужнім хлопчиком, і вже за кілька хвилин паперовий шпак тріпотів на вітру.

Вже у теплій кімнаті Василько довго дивився через шибку на свого шпака. Вітер безжалісно шарпав його з одного боїд^ в інший, а він, маленький, чинив опір.

Усю ніч Василько спав погано. Йому наснилася люта заметіль, яка все-таки зірвала з білизняної мотузки маленького, безпорадного птаха і віднесла його ку­дись далеко-далеко.

Вранці він прокинувся від того, що кімната була залита яскравим сонцем. До кімнати увійшла мати. «Здається, весна прийшла», — сповістила усміхнена мама. Василько підбіг до вікна і з полегшенням зітхнув: паперовий шпак був на місці, але якось дивно поводився. Здавалося, якби не мотузка, він давно полетів би у шпаківню, що була праворуч, на липі.

А надворі була дійсно весна. Сніг за ніч осів, він був напоєний вологою, де- не-де земля оголилася, і стояли калюжі.

Зі шпаківні вилетіли шпаки і почали кружляти над балконом: вони мали звільнити маленьку пташку від мотузки.

Хлопчик відчув, що до нього повернулися сили. І він сказав: «Я сьогодні йду до школи. Мій шпак все-таки приніс весну на своїх крилах».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 99 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz