ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Хто з персонажів п’єси С. Маршака «Дванадцять місяців» подобасться мені

У п’єсі-казці С. Маршака «Дванадцять місяців» ми зустрічаємося з дивовиж­ними персонажами. Зустріч ця відбувається у зимовому засніженому лісі. Горить багаття, потріскує хмиз, іскри, наче зірки, летять угору, піднімаються до вер­
хівок дерев. А біля багаття йде неспішна бесіда. Хто ж ці співрозмовники, що зібралися біля вогнища, далеко від людського житла? Це — дванадцять братів- місяців. Вони зібралися напередодні Нового року. Це єдиний день на рік, коли брати можуть зібратися всі разом.

На двох старших братах — білі довгі шуби, волохаті білі шапки, на третьо­му — біла шуба з чорними смугами і на шапці чорна опушка.

Серед оцих трьох солідних дідів перший відповів на привітання пасербиці: «І тобі вечір добрий». У цих словах відчувається доброта, співчуття. Січень зди­вувався: звідки з’явилася ця тендітна дівчинка в такий пізній час у зимовому за­сніженому лісі. Виявили зацікавленість до дівчинки і інші брати.

Про співчутливе ставлення до пасербиці свідчить і те, що Січень уважно ви­слухав її історію і виявив готовність допомогти наповнити кошик пролісками. Але ось біда: потрібні зусилля Квітня, а він не може діяти всупереч Лютому і Березню. Але Січень домовляється з братами. На годину в ліс приходить весна. Поки пасербиця збирала проліски, брати розхвалювали її. Січень напівголосно з повагою казав, що і біля ополонки з відрами бачив її, і у лісі зустрічав, коли вона хмиз збирала. Він співчутливо вказує братам на поганенький одяг. Інші брати теж сказали про дівчинку багато добрих слів.

Мені теж подобаються всі ті якості, що відзначають брати-місяці в пасерби­ці. Мені до душі люди, які вміють і бажають працювати, які не шукають особис­тої вигоди, співчутливо ставляться до інших.

Я нібито уявляю себе біля вогнища, де сиджу разом з братами-місяцями: ніби я один з них. Мені цікаво послухати їх історії, особливо Січня, який мені дуже симпатичний. Але він добрий не до всіх. Він карає жорстокість, лінощі, користь, які повною мірою виявилися у баби та її дочки. Водночас він дає мож­ливість негативним персонажам казки змінитися. Бабу і її дочку зачаровує не назавжди. Мине час, і вони, змінившись у кращій бік, скинуть собачі шуби і на­беруть людського вигляду. Січень дає добрі напучення і королеві, і її підданим.

А пасербицю брати-місяці винагородили сповна.

Як можуть не подобатися брати-місяці, котрі, як і пасербиця, справедливі, працелюбні, співчутливі, добрі і ніколи не роблять зла?Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 107 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz