ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

За якими законами живуть у світі Джунглів (за казкою Р. Кіплінга «Мауглі»)

Закони Джунглів суворі. Виживає найсильніший.

За законами Джунглів, наприклад, навіть грізний тигр Шер-Хан не може змінювати місце полювання, нікого не попередивши. Батько Вовк каже, що Шер-Хан і так накоїв багато лиха. Ось і зараз він полює на людину, а це ніяк «не личить мисливцеві».

Закони Джунглів жорстокі навіть щодо самотнього Вовка Акели, Ватажка Зграї. Дванадцять років він водив стаю. За цей час ніхто з Вовків не потрапив у пастку, нікого не було покалічено. Це був справжній Ватажок — мудрий, силь­ний, чесний, хоробрий. Але варто було схибити один раз, як Зграя відмовилась йому підкорятися. Тим більше, що втрутився підступний Шер-Хан. «Ви маєте вбити мене тут, на Скелі Рад, — казав Акела, звертаючись до Вільного Племені і до Шер-Ханових шакалів. — ...Хто візьметься покінчити з Самотнім Вовком?..» Такі жорстокі слова пролунали на Скелі Рад не випадково. Вони були підказані суворою дійсністю, законами Джунглів.

Але водночас із такою суворістю сусідують співчуття і милосердя. Шер-Хан вимагав віддати йому Людське дитинча, але Акела запропонував тигрові своє власне життя за життя Мауглі. Він нагадав про честь Зграї і запевнив, якщо Мау­глі вільно піде до своїх, він, Акела, жодним зубом їх не займе. Він урятував хлоп­чика. Минуло небагато часу, і в грізному бою з рудими собаками Мауглі допоміг Акелі і врятував Зграю. Помираючи, старий Акела сказав: «Я зобов’язаний тобі життям. А сьогодні ти врятував Зграю, так само як колись я врятував тебе...»

А хіба ми, люди, не вживаємо вислів «жити за законами джунглів»? Варто зга­дати, як чинили люди в боротьбі за золото, коштовності, які були сховані під зем­лею, у безлюдному зруйнованому місті. Навіть жахливий старий Білий Клобук розумів, що скарби несуть смерть і що Мауглі не варто повторювати приклад тих жалюгідних людей, які заради золота готові жертвувати власним життям.

У мешканців Джунглів дивним чином переплітаються жорстокість і милосер­дя, нещадність і зворушлива чуйність. Коли Бандар-Логи викрадають Мауглі, і чорна пантера Багіра, і ведмідь Балу, і пітон Каа поспішають йому на допомо­гу. Допомагає навіть Шуліка Гіль. Він скрикнув від здивування, коли побачив хлопця, якого тягнули мавпи на верхівку дерева, і почув Владичне Слово Шулік: «Ми однієї крові — ти і я!» Це він оповістив Багіру і Балу, куди понесли мав­пи хлопця. Вперше зроду Багіра билась до загину, не за своє життя, а рятуючи Мауглі від мавп.

Коли Мауглі було врятовано з мавпячого полону, він сказав кам’яному пі­тону Каа: «Ми однієї крові — ти і я! Цієї ночі ти врятував мене від смерті. Моя здобич буде твоя здобич, коли ти будеш голодний...» У відповідь Каа сказав, що у Мауглі хоробре серце, і поквапив його: «А тепер швидше йди зі своїми друзя­ми. Не треба, щоб ти дивився на те, що зараз тут відбудеться...» Мала відбутися жорстока розправа Каа над мавпами. Що тут вдієш: такий закон Джунглів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 80 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz