ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

«Людина врешті-решт повертається до Людини» (за казкою «Мауглі»)

Кам’яний пітон Каа не любив, коли хтось бачив, як він змінює шкіру. В такі дні він ховався від мешканців Джунглів. Так, нелегко великому пітону змінити шкіру. У подібній ситуації ніби опинився і сам Мауглі. Тільки йому належало змінити не убрання, а спосіб життя. На Мауглі чекало повернення до Людей. «Людина врешті-решт повертається до Людини, навіть коли Джунглі її не вига­няють», — сказав Каа. А Балу додав: «...Іди своїм власним слідом, роби собі ліг­во зі створіннями своєї крові, зграї і племені...»

Ніхто не виганяв Мауглі із Джунглів. Але його дійсно покликав до людей го­лос крові. Прощання було зворушливе. Зорі згасли, настав світанок, ніби звичай­ний лісовий світанок, але надзвичайний для тих, хто проводжав Мауглі: постарілої пантери Багіри, ведмедя Балу, що став захекуватися, кам’яного пітона Каа. Багіра, щоб стримати сльози, побігла геть з місця прощання, але наостанок крикнула двічі: «Пам’ятай, Багіра любила тебе!» Плакав і Мауглі, навіть не плакав, а ридав, «при­тиснувшись головою до грудей сліпого ведмедя і обнявши рукою його шию».

Мауглі повертався до людей. Одного разу він вже долав цей шлях. Це тра­пилося після сварки зі Зграєю, де він виховувався. Тоді Мауглі сидів на порозі людської оселі. Він був голодний. До нього вийшов чоловік, і хлопець знаками показав, що хоче їсти. А потім вийшла жінка. В той час біля Мауглі уже зібра­лась ціла юрба. Жінка, пильно вдивившись в обличчя Мауглі, врешті-решт про­мовила: «Очі в нього точнісінько такі, як в мого хлопчика». Вона мала на увазі свого сина, якого багато років тому викрав Шер-Хан. Трохи згодом вона зро­зуміла, що перед нею був саме їх син. Оселившись у них в хаті, він три місяці нікуди не виходив, вивчав побут, життя людей, його дивував одяг, гроші — він відкривав для себе світ Людського спілкування.

Але Мауглі повернувся у Джунглі. Він виконав свою клятву, яку дав Зграї: він розправився з Шер-Ханом і на доказ перемоги приніс шкуру тигра. «Люд­ська Зграя і Вовча Зграя прогнали мене, — сказав Мауглі. — Тепер я полювати­му в Джунглях сам».

Мауглі врятував Мессуа та її чоловіка. Ті пішли, а Мауглі наказав Матері Вовчиці, щоб йшла за ними, сповіщала Джунглям, що цих двох не можна чіпати.

Минуло багато часу відтоді, як Мауглі врятував мати і її чоловіка. Багато було і радісних, і сумних подій у житті і матері, і самого хлопця. Але, як сказав Балу, голос крові пересилить усе, і рано чи пізно доведеться-таки Мауглі жити серед подібних собі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 104 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz