ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

«Людина - скарб, цінніший од усього» (за віршем Р. Бернса «Чесна бідність»)

«Людина - скарб, цінніший од усього» (за віршем Р. Бернса «Чесна бідність»)

Це мудрі слова з вірша, написаного ще у вісімнадцятому столітті. Вони на­лежать видатному шотландському поетові Роберту Бернсу. Здавалося б, Р. Берне каже прості речі:

Хай бідні ми, хай злидні ми.

Не маємо нічого,

А будьмо чесними людьми Й не боїмось нікого.

проте в цих рядках — мудрість життя. Чому треба бути чесним і нічого не боятися? Тому що не все можна купити за гроші. За гроші можна купити ста­новище у суспільстві, можна придбати коштовності, розкішне убрання, оточи­ти себе цілою армією служників. Але немає таких грошей, які закрили б людям очі на те, що володар незліченного багатства обмежений, нерозумний, жорсто­кий нікчема. За гроші не купиш талант живописця, музиканта, поета, гончара...

І навіть у мить небезпеки гроші можуть не врятувати свого, на перший погляд, всемогутнього володаря.

Як тут не згадати казку видатного російського письменника С. Я. Марша- ка «Дванадцять місяців». Опинившись у зимовому засніженому лісі, далеко від людського житла, королева обіцяла Січню гцедру винагороду за те, що їй і по- чету допоможуть благополучно повернутися в палац. Січень, довгобородий ста­рий, відповів: «А мені нічого не треба, я все маю... я вас обдарувати можу...» Прохання королеви задовольнили не завдяки її грошам, золоту та сріблу, а за­вдяки волі і доброті Січня. Якби не душевні якості Січня, королева та всі інші замерзли б у лісі.

Р. Берне пише, що:

Хоч ми їмо черстві шматки.

Вдягаємось убого,

А в багача булки й шовки —

VI м людяніш од нього.

Прикладом такої людяності є Попелюшка з казки Ш. Перро. Бідна дівчин­ка стає принцесою. Замість бідної хатини, де вона мешкала з мачухою і сестра­ми, оселяється у палаці. Здавалося б, вона мусить помститися за всі знущання з неї. Але Попелюшка і не згадує минуле, залишається такою ж чуйною, лагід­ною і добросердною.

Р. Берне пише, що:

Король зведе в дворянський стан Лакейчука двірського, —

Людини ж праведної сан Не дасться ні від кого.

Ніякі гроші не змогли б зробити добрими і чуйними серця Попелюшки з казки Ш. Перро «Попелюшка» і пасербиці з «Дванадцяти місяців» С. Я. Марша- ка. Доля немовби відзначила їх благородством, шляхетністю, чесністю, чисто­тою. Саме Попелюшка і пасербиця — справжній скарб. І не гроші притягують до них людей, а високі людські якості.

«Будьмо чесними людьми», і тоді не буде між народами ворожнечі, смер­тоносних війн. Саме чесність дозволяє людям єднатися, перемагати бідність та хвороби і принесе їм справжнє щастя.

І тоді, як писав поет у вірші «Чесна бідність», «торжествуватиме весь світ братерства перемогу!»Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 102 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz