ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Том і Гек - вірні друзі (за повістю Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра»)

Відтоді, як вони познайомилися, жити один без одного вже не могли.

Гекльберрі Фіни — син відомого в містечку пияки, людини, яку всі обмина­ли. Репутація батька відбилася і на ставленні мешканців міста до сина. Правда, і сам Гек Фіни був нероба, безпритульник і розбишака. Він завжди був одягне­ний в недоноски з дорослих людей. Гекльберрі був сам собі господар і робив усе, що заманеться. Батьки побоювалися Гека, бо він немовби магнітом притя­гував до себе їхніх дітей. Тому подобалися незвичайні люди, що живуть за сво­їми правилами. Безтурботні, зухвалі люди, що йдуть на ризик задля досягнення своєї мети. Люди, які нехтують небезпекою у пошуках пригод. Такою людиною, на думку Тома, був Гекльберрі Фіни, якого він щиро полюбив.

Як до цієї дружби ставилися дорослі, свідчить такий факт. Йдучи до школи. Том зустрів Гека. Звісно, хлопець спізнився, і вчитель запитав чому. Том відпо­вів, що зупинився побалакати з Гекльберрі Фінном. Учитель розгублено поди­вився на Тома, бо це була зухвала витівка учня. Але Том утаїв від вчителя, про що саме він розмовляв з Геком. А це б зацікавило вчителя. Хлопці домовилися наступної ночі відправитися на кладовище. Саме цей похід був у авантюрному дусі обох хлопців.

На кладовищі хлопці стали свідками жахливої сцени. На їхніх очах було вби­то лікаря Робінсона. Це була їх перша спільна таємниця. Вони поставили кров’ю свої підписи під клятвою на сосновій дошці, що ніхто не дізнається про те, що сталося на кладовищі. Але клятву було порушено, оскільки мовчання заподіяло б зло невинній людині, на яку впала підозра у вбивстві лікаря Робінсона.

Цей вчинок свідчить про милосердя друзів, про співчуття до чужої біди і смі­ливість.

Дух авантюризму і потяг до пригод ніколи не залишали Тома і Гека. Одного разу вони і ще один підліток Джо Гарпер, узявши незвичайні імена, вирішили втекти з дому і оселитися на острові. У містечку здійснився переполох, усі вирі­шили, що хлопці потонули. їхні родичі замовили панахиду в церкві.

І ось коли почалася сумна, скорботна церемонія, хлопці з’явилися. Попереду усіх йшов Том. Не стану описувати реакцію свідків цього дивного повернення з мертвих та наслідки для кожного з хлопців (це і так зрозуміло). Скажу лише, що потяг до пригод відтоді меншим не став.

Том і Гек дізналися, що індіанець Джо переховує скарб. їм закортіло заво­лодіти цим скарбом. Врешті-решт Том і Гек в невеликій затишній печерці зна­йшли скриньку зі скарбом. Вона важила фунтів п’ятдесят. Нести було важко, незручно, але хлопці захопили із собою торбини і гроші переклали в них. Сам володар цього скарбу індіанець Джо вже покоївся біля входу в печеру.

 

Слід відзначити дух справедливості, який скріпляв дружбу Хома і Гека. Вони по-братньому поділили скарб. Гек до того часу жив у вдови Дуглас. Вона покла­ла Гекові гроші в банк. Зажив Гек як людина, все було за розкладом, але він, як від нестерпного болю, мучився від цього. Він уже вирішив накивати п’ята­ми. Але тут прийшов на допомогу Том. Він пояснив другу, що мине час і Гек звиьсне, а потім вони разом зберуть ватагу, складуть присягу і стануть справжні­ми розбійниками. І тоді про них заговорять, а вдова Дуглас навіть буде пиша­тися Геком.

Том і Гек — чудові хлопці і справжні друзі. Вони завжди разом — і в біді, і в радості, вони щирі й вірні. Вони зуміють пронести почуття дружби через усе життя.

C:\Users\Daniil\AppData\Local\Temp\FineReader12.00\media\image10.pngБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 239 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz