ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Харківський оперний театр (твір-опис інтер’єру)

Кожен, хто хоч раз побував у Харкові, звернув увагу на вражаючу будівлю Харківського оперного театру. Нещодавно на одному з уроків літератури ми об­говорювали вистави та театральне мистецтво. І розмова сама собою торкнулася ХАТОБу. Я навіть не очікував, що пролунає стільки різних і суперечливих думок. Хтось казав, що йому зовсім не подобається будівля оперного, хтось, навпаки, пишався, що в нашому місті такий оригінальний театр, зовсім не схожий на теа­три в інших містах.

—  Хіба це театр? Театр має бути вишуканим, з оздобами, з колонами та скульп­турами, а не таким... таким геометричним! — скрикувала моя однокласниця.

—  А що? Усе має бути однаковим? Навпаки! Це ж прекрасно, це сучасна архі­тектура. Хіба не набридло — як не театр, то вже гіпсові купідони. А тут — справ­жнє і неочікуване, масштабне! Як авіаносець! — вигукував із місця мій товариш по парті.

Мені ж хочеться висловити власну думку. Особисто мені будівля ХАТОБу дуже подобається. Річ навіть не в тому, що я проти одноманітності, тим більше в такій непростій галузі, як мистецтво. Мені просто подобається ця будівля сама собою. Харківський оперний театр, між іншим, перший український стаціонар­ний оперний театр. Посеред головної вулиці міста театр виглядає справді сміли­во і монументально. Він вже став звичним для мешканців міста, але після нашої дискусії в класі я поглянув на нього по-новому.

Великий плаский дах, складний архітектурний комплекс зі сходів, виходів, планування вестибюлів та фойє. Перед будівлею розкинувся прекрасний комп­лекс фонтанів, що не тільки дарує прохолоду в спекотні дні, а й завершує всю картину, додає будівлі якогось нового смислу, вписує її, як кажуть, в навколиш­ній контекст. Усередині театру я побував вперше лише кілька місяців тому. Мене вразив головний вестибюль — великий простір, який органічно поділявся схода­ми та коридорами. У театрі кілька поверхів, і кожен із них поєднує тишу і якусь таємничу величність. Мені дуже імпонує ця величність — не золотаві оздоби, не оксамитові прикраси, а стриманість, монументальність, простір і особливий дух театру, що зовсім інакше сприймається в такій сучасній будівлі. У великій залі все оздоблено більш класично — велика сцена, партер, балкони, велика традиційна завіса. І знову ж таки — простір, відчуття монументальності та особливого розма­ху, яке в залі створюється, мабуть, високою стелею та й просто розмірами зали.

Відвідуючи якийсь заклад, я з цікавістю звертаю увагу на дрібниці. Іноді я ду­маю, що саме вони створюють настрій. Світильники, сходи, поручні, оббивка крі­сел — моя увага зосереджувалася на кожному з елементів цієї величної будови. І від того ХАТОБ сподобався мені ще більше.

Читаючи про історію театру, я дізнався, що оперний театр побудовано в сти­лі постмодернізму і що цей стиль у мистецтві, літературі, архітектурі завжди ви­кликає у фахівців та звичайних глядачів безліч суперечок. Хоч всі ми вже звикли до оперного театру на вулиці Сумській, мабуть, єдина думка щодо нього все ж ніколи не сформується. Проте це й на краще, бо, як кажуть, на колір і смак то­вариш не всяк.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 217 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz