ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 49
Гостей: 49
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Як має вчинити справжній друг? (Твір-розповідь із власного досвіду)

Я хочу розповісти про ситуацію, розв’язання якої далося мені дуже складно. Так дивно: іноді в звичайному перебігу повсякденних справ ми стикаємося з про­блемою, яку не знаємо як розв’язати. Або ж життя ставить нас у таке становище, в якому ми досі не бували — і треба обирати свою лінію поведінкн, одночасно зберігаючи вірність власним переконанням, намагаючись підтримати нормальні взаємини з оточуючими та ще й розв’язати якісь проблеми. Словом, іноді життя підкидає нам справжні загадки, завдання, складніші за найважчу шкільну задачу. Власне, і шкільні завдання теж фігурують в цій історії.

Одного дня до мене підійшов мій товариш і сказав, що не встиг виконати до­машнє завдання з математики. «Дай мені зошит, я швиденько перепишу», — ска­зав він, ніби так і годиться. У цю мить мене охопили дуже суперечливі почуття. Ні, мені в жодному разі не було шкода дати зошита. Але я точно знав, що друг не виконав завдання, бо не розуміє цю тему, він, напевно, полінувався розібратися в ній самотужки, докласти додаткових зусиль, а попросити про допомогу посо­ромився. Але я не міг відмовити другові, тому — так, я вчинив не дуже добре — мовчки протягнув йому зошита.

Мабуть, я забув би цей випадок, але за кілька днів все повторилось. І тут мені стало по-справжньому важко зробити вибір: з одного боку, я маю допомогти дру­гові, але в чому полягає справжня допомога? Чи не зроблю я йому ведмежу по­слугу, просто даючи власні завдання? Я мучився, уявляючи, як мій друг на мене образиться, якщо я відмовлюсь, але думати часу не було: він дивився на мене пи­тально, очікуючи відповіді, тож я мав вирішити щось швидко. І тоді я зібрав усі свої сили і спробував пояснити свою позицію. Зошит відмовився дати і взяв із друга обіцянку, що він обов’язково прийде до мене ввечері, щоб я пояснив йому незрозумілу тему і надалі він сам міг дати собі раду з математикою. Звісно, він дуже образився...

Увечері я був немов на голках — щохвилини вибігав у коридор, щоб прислу­хатися, чи не йде, бува, мій товариш, визирав у вікно на кухні. Я боявся, що він не прийде, а образиться на мене, подумавши, що я не хотів йому допомогти, по­шкодував свого домашнього завдання.

Але я недооцінював свого друга: він прийшов. Був дуже засмучений. Сказав, що обдумав нашу розмову і дійшов висновку, що поводився негідно — соромився зізна­тися, що не розуміє цих завдань, і хотів переписувати готове. «Запропонувавши ро­зібратися разом, а не просто списати, ти вчинив як справжній друг, дякую тобі», — сказав він мені, а я весь засвітився щастям, бо дуже мучився через його образу.

Зрештою, тему ми швидко розібрали і разом виконали завдання на наступний урок. Від того моменту наша дружба стала тільки міцнішою, а я дуже радий, що зміг зробити правильний вибір.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 259 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz