ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Натхнення і політ (твір-розповідь)

Натхнення, душевний підйом, творчий політ... Одразу згадуються музи, сни, безсоння геніальних митців. Що таке натхнення і як воно виникає? Протягом тривалого часу я щось подібне й уявляв: спускається невидима муза, якийсь дар, і тоді людина може творити. Іноді я навіть посилався на відсутність натхнення, щоб не робити ту чи іншу справу.

Одного разу я спостерігав за тим, як працює мій брат. Точніше, як готуєть­ся до роботи. Так дивно, ось він щойно прокинувся, а за годину він вже стукає по клавіатурі з серйозним та вдумливим обличчям, навіть із натхненним облич­чям. Як це йому вдається? Прокинувшись, він одразу приймає контрастний душ, а доки я не можу підвестися з ліжка й випрошую «ще три хвилиночки», він всти­гає зробити легку зарядку й взятися за сніданок. Мій брат ніколи не нехтує сні­данком, нагадуючи мені жартівливе прислів’я: «Сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогу». Після того він наводить лад на письмовому сто­лі, пише на аркушику ті справи, які сьогодні планує виконати, обов’язково вказу­ючи поряд орієнтовну кількість часу, що на них знадобиться, робить собі чашку запашної кави і сідає до роботи.

Так, але ж твір мав бути про натхнення! — може заперечити хтось. Жодної по­милки немає, твір і є про натхнення. Бо після всіх цих банальних приготувань об­личчя брата насправді виглядає натхненним, та й сам він на відсутність натхнен­ня ніколи не скаржився.

Вихідними днями я вирішив зробити уроки на весь наступний тиждень, ско­риставшись стратегією брата. Я повторив увесь його ранковий ритуал і, що б ви думали, відчув себе якщо не в творчому польоті, то принаймні «до злету готовим». Але щось не вкладалося в моїй голові, мені просто не вірилося, що натхнення так легко викликати. Я переконав себе, що все це випадковість, але сумнівався і пі­шов до брата за порадою й поясненнями.

— Є такий вислів: «Натхнення — це вміння приводити самого себе до робочо­го стану», — з посмішкою відповів брат.

Мені стало навіть якось неприємно від цих слів. Ну, натхнення — це ж муза, місяць, безсоння, який робочий стан?! Я розгубився від цих думок, а вголос сказав:

— Я тобі не вірю. Цю фразу вигадав хтось, що не мав жодного відношення до творчості. От що!

— Це сказав Олександр Сергійович Пушкін, — засміявся брат. — Йому, я спо­діваюсь, ти віриш?

У мене все перевернулося в голові. Оце так! Пушкін, цей улюбленець муз, сказав, що «натхнення — це вміння приводити себе до робочого стану». Оце так!

Утім, за деякий час уважних спостережень за братом, я багато чого навчився. Тепер я починаю свій ранок подібно до того, як робить він. І ви знаєте... Пушкін мав рацію!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 191 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz