ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

«Багато говорити і багато сказати - не одне й те саме» (Софокл). (Твір-роздум)

Значення слів, мовлення неможливо переоцінити. Саме за допомогою мови — в її письмовій чи усній формі — ми спілкуємось, не тільки повідомляючи інфор­мацію, а й виражаючи емоції, почуття, фантазії. У мови безліч функцій, почи­наючи від простого обміну інформацією і закінчуючи молитвою, адже вони теж творяться за допомогою слів.

Осмислити функції мовлення, правила вживання мови намагалися протягом сторіч і тисячоріч.

Філософ Софокл жив задовго до початку нашої ери, але, як бачимо, і в ті часи замислювалися над мовленням, бесідою людей. «Багато говорити і багато сказа­ти — не одне й те саме» — це висловлювання є чи не найвідомішим афоризмом давнього філософа. Аби усвідомити усю мудрість і правильність цих слів, достат­ньо просто звернутися до життєвих прикладів, озирнутись довкола.

Наприклад, серед моїх друзів є дівчинка, яка постійно говорить. Це просто нескінченний потік слів, вона буквально ніколи не замовкає. Що саме вона го­ворить, про що розповідає? Якщо я намагатимусь згадати, що вона говорила під час останньої нашої зустрічі, а говорить вона постійно, мені не вдасться згадати, мабуть, жодної теми. Бо вона говорить про все на світі й одночасно ні про що. До речі, тут варто згадати мого батька. Він говорить дуже мало, але коли висловлю­ється, завжди добирає найзрозуміліші слова, переходи між думками в нього дуже точні і лаконічні. Йому вдається в кілька речень вкласти такий зміст, що всі не тільки уважно його слухають, а й замислюються на кілька хвилин, перш ніж від­повісти. Бо ставлення батька до слів (а він завжди дотримується свого слова і ні­коли не кидає слів на вітер!) ніби поширюється на всіх, з ким йому доводиться спілкуватися. І це, дозволю собі сказати, дуже і дуже корисний вплив.

Мені раптом спало на думку, що цінність слів зворотно пропорційна їх кіль­кості. Тобто що більше слів, то вони «дешевші», коли ж їх небагато, але всі вони виважені, наповнені змістом, то і вартість їх висока.

Мене дуже цікавить усе, пов’язане із мистецтвом переконувати, правилами побудови усного виступу чи просто бесіди, мовний етикет і подібні теми, я із за­доволенням читаю книжки на цю тематику. Власне, навіть з одного афоризму можна почерпнути не менше мудрості, ніж із цілої книжки. Таким є висловлю­вання Софокла. У майбутньому я обов’язково спробую користуватися цим прин­ципом у своєму повсякденному спілкуванні, щоб не говорити марно і не знеці­нювати цього неоціненного дару — людських слів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 439 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz