ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Героїчне минуле України у поемі Т. Г. Шевченка «Тарасова ніч»

Коли бачиш у музеї кобзу — старовинний український музичний інструмент, — на думку спадають оповідання про героїчне минуле наших предків-козаків, які боролися за волю і славу землі української. Ось і для великого Тараса Шевчен­ка кобза асоціюється з народним подвигом. Не випадково його поема «Тарасова ніч» починається з картинки: «На розпутті кобзар сидить та на кобзі грає...» Через цього кобзаря автор і веде розповідь, як козаки на чолі з гетьманом Тарасом роз­громили шляхетське військо. Це була одна з перших значних козацьких перемог над польським військом. З історичних документів відомо, що цього гетьмана про­звали Трясило. Він був чоловіком міцної статі, мужнім, принциповим, свобода і незалежність батьківщини була для нього питанням честі, головним у житті. Вод­ночас Тарас Шевченко показує і сльози мужньої людини Тараса Трясила: «Бід­на моя Україно! Стоптана ляхами!.. Як згадаю тебе, краю, заплаче серденько!..»

Трясило бачить, що ляхи зневажають його народ, традиції, він бачить, що ко­зацтво гине, а козацькі діти ростуть нехрещені. Людей не пускають до церкви. Про те, як любить Трясило батьків, говорить порівняння України з ненькою. Та­рас Трясило, кажучи сучасною мовою, вчинив громадянський подвиг. Він зумів об’єднати козаків і повести їх на кривавий бій. Стати до бою козаки вирішили на сходці. Про це свідчить така картина: «Зібрав Тарас козаченьків поради про­хати». Він питає у товаришів-отаманів, що робити, аби визволити Україну від ля­хів. А чим все закінчилось — відомо. Лягли ляхи на українську землю мертвими. Круки над ними кружляють, крякають, — моторошно стає, як уявляєш собі цю жахливу картину. ІЦоправда, багато й козаків полягло у тій кривавій битві. Про загиблих козаків Шевченко каже пронизливо: «Де кров текла козацька, трава зе­леніє...»

І, підбиваючи підсумок своїм роздумам про подвиг козаків, поет повертається до кобзаря. Кобзар зумів своїми співами і грою на кобзі достукатися до сердець хлопців та дівчат. Онуки і діти тих козаків слухають кобзаря і слізоньки втирають.

Не залишаємося байдужими і ми, далекі нащадки тих хлопців і дівчат, із по­вагою ставимося до святинь українського народу. Однією з таких святинь є кобза і вірші славетного Шевченка.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 178 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz