ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Що за людина був Федько-халамидник? (За оповіданням В. Винниченка «Федько-халамидник»)

Українське невеличке містечко початку минулого століття на березі річки. Воно нічим не відрізнялося від подібних українських поселень того часу. Жит­тя було повільним, розміреним. Люди закохувалися, сварилися, дружили, багато працювали. Були бідні і багаті. Дуже багато і тяжко працювали батьки, втомлені, ледь приповзали додому. Дітлахи майже весь час проводили на вулиці.

Одного разу містечко схвилювала трагічна подія. Помер Федько-халамидник, син тітки Іванихи, хлопець, який був грозою вулиці — такий бешкетник! Він про­валився під лід під час льодоходу, вибрався, але тяжко захворів і за лічені дні зго­рів. Здавалося б, безглуздий випадок, пов’язаний із повсякчасним Федьковим ху­ліганством, але тут все почалося з хуліганства, а скінчилося справжнім подвигом. Тільки про цей подвиг відомо Спірці, Стьопці та Гаврику, та ще Толіку...

Ім’я Федька було у всіх дітей на вустах. Де б він не з’являвся, виникали всюди суперечки, сварки. Хлопці його побоювалися. Сидить собі на дереві або на воро­тях, як Соловей-Розбійник, лазить по дахах; бувало, діти запустять змія, а Федько підступно заволодіє цим дивом, що літає. Батьки раз у раз вислуховували скарги на сина. Батько зі схвалення матері, тітки Іванихи, по-своєму виховував Федь­ка. Після чергової скарги він клав сина на лавку і ременем жорстоко карав його. Треба сказати, що Федько не став через це жорстоким. Ось, скажімо, випадок зі змієм. Здавалося, хлопці назавжди розпрощалися з іграшкою. Та Федько добро­вільно повернув змія хлопцям. А ще він не боявся казати правду, не ховався за брехню і нікого не зраджував.

Особливі стосунки у Федька-халамидника склалися з Толіком, сином місце­вого багатія, у якого батьки Федька винаймали помешкання. Толіку, ніжній, де­лікатній дитині, неодноразово діставалося від Федька-халамидника. «Чистенький, чепурненький, він зовсім не мав нахилу до Федькових забав... Цей халамидник неодмінно спокушав його, і бідненький Толя приходив додому задрипаний, по­драний, з розбитим носом». Звісно, щоразу через Толіка Федька нещадно шма­гали. Через Толіка Федька висікли й останній раз, після того як Федько дивом вибрався з крижаної води, коли провалився під кригу. Під кригу він потрапив, рятуючи Толіка, що стрибнув на крижину. А врятований Толік збрехав дорослим, сказавши, що на кригу його штовхнув Федько-халамидник. Федько не став ви­кривати Толіка: він пожалів його, бо дитина дивилася такими благаючими оче­нятами, в них стояли сльози, і ці сині оченята ніби кричали: «Я не винен!..» І Федько збрехав, уперше в житті збрехав заради іншої людини, а ця інша людина з синіми оченятами, виявилася такою підступною, гидкою...

Федько був дуже жорстоко покараний батьком. Але це було запізніле пока­рання: Федько помирає, а Толік, наче й не сталося нічого, грається з ножиком, якого знов-таки одержав шляхом брехні у матері Федька. Толік не відчував сум­ління совісті. А Федько виявився зовсім не халамидником, як його називали у містечку, а чуйною людиною, — він не злякався, коли треба було діяти рішуче, рятувати Толіка. Він не викрив і брехню Толіка. Випадок довів, що Федько був сором’язливий, скромний, а бешкетував, як і всі хлопці його віку.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 198 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz