ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Краса людини - її душа (Павлик та Федько-халамидник - зустріч хлопців - героїв оповідання В. Винниченка і С. Черкасенка в моїй уяві)

Маленький горбань, як називали онука старого шахтаря Антипа, був фантазе­ром. Він жив у створеному ним самим світі і подовгу мандрував у своїх фантазіях. І тому було своє пояснення: хлопець від народження був наділений виродливим горбом. Звісно, що жити з такою виродливістю маленькій людині було неймовір­но важко. Хлопці з нього знущалися, глузували, особливо діставалося від Захарка. Гой не тільки ображав словами, а й жорстоко бив. Ось і шукав Павлик порятунок у вигаданому світі. Особливо він полюбляв казки, що розповідала йому матінка. Він сам вже не міг пригадати, де казка, що розповіла матуся, а де та, яку вигадав він сам. Ось тут мені і спало на думку, а що як мама Павлуся розповіла йому не казку, а прочитала оповідання Володимира Винниченка «Федько-халамидник». На якого героя звернув би увагу Павлусь? Звичайно, на Федька. Він чимось нага­дував ненависного Захарка. Федько любив теж поглузувати з одного хлопця. Голі, але на відміну від Павлуся, Голя був сином заможних батьків, і, якщо Павлусь проявив благородство, захищаючи від діда свого кривдника, Голя, коли настав час сказати добре слово про Федька, звів на нього наклеп. Але об’єктом насмі­шок Федька-халамидника був не тільки Голя, а були й інші хлопці. Зрозуміло, що якби Павлусь раптом дізнався про зміст оповідання «Федько-халамидник», він би нафантазував, напевне, зустріч із головним героєм твору. Навіщо б Павлусю по­трібна була така зустріч? Напевно, для того, що йому замало було одного захис­ника — діда Антипа. Хотілося б мати опору і серед хлопців. А такою підтримкою міг би стати Федько.

Гак, Федько був справжньою грозою вулиці, відбирав змія, якого хлопці май­стрували власноруч, але робив це заради жарту — налякати хлопців, а потім змій все одно повертався до законних хазяїв. А ще Федько ніколи не брехав. Він зну­щався з Голі, але коли настав трагічний час і Голя, що стрибнув на крижину, міг загинути, Федько, не роздумуючи, кинувся на допомогу і врятував хлопця. Як не здружитися з Федьком-халамидником, нехай у мріях! Павлусь не допустив би за­гибелі Федька. У його фантазіях він неодмінно одужав би після того, як вибрався з крижаної води, куди провалився, рятуючи Голю. Ми знаємо, що доброта і по­рядність Павлуся зробила врешті-решт добрішим і його кривдника Захарка. На­певно, у своїх фантазіях Павлусь зумів би вплинути і на Голю, який у фіналі опо­відання Винниченка вже не виглядає жертвою насмішок хлопців, а стає відверто негативним героєм. Я впевнений, що Павлусь знайшов би, що сказати Голі, і зу­мів би переконати його розповісти всю правду дорослим про випадок на річці під час льодоходу. Але в оповіданні С. Черкасенка мати не читає сину історій про

Федька-халамидника. Однак, напевно, на життєвому шляху Павлу ся ще зустрі­нуться такі люди, і як Федько-халамидник, і як Толя. Може, це станеться у до­рослому житті. Павлусь, звичайно, спілкуючись із ними, зробить цих людей і до­брішими, і терплячішими, і доброзичливішими, і уважнішими до інших.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 230 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz