ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 37
Гостей: 37
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Піраміда фараонів із... кавунів (за оповіданням В. Нестайка «Тореадори з Васюківки»)

Улітісу багато хлопців та дівчат залишають місто і виїжджають, як вони кажуть, до бабусі у село. Для міського мешканця слово «село» звучить привабливо. Це ліс, річка. У лісі повно грибів та ягід, у річці або у ставку — карасі та йоржі. Бажа­єш — ідеш до лісу, ні — береш човен і, забравшись на середину річки або ставка, сидиш собі з вудочкою. У воді відбиваються синє небо з хмаринками, прибережні дерева. І не розумієш, чи то хмаринки пливуть над тобою, чи то ти пливеш у хма­ринках. А ще принадно спостерігати за працею дорослих у полі, і по можливос­ті навіть допомагати їм у виконанні будь-яких робіт. Багато справ на бабусиному подвір’ї. Тут і кури та інша живність. І все це живе, що бігає, ходить по подвір’ю, можна приручити. А яке диво для міського школяра корова!..

Двом друзям — Павлуші та Яві — пощастило. Вони народилися і увесь час жили у селі з такою домашньою назвою — Васюківка.

Не здається вам дивним ім’я хлопця — Ява? Так він почав називати себе, коли було йому півтора року. Сам він хотів назвати себе: «Я — Ваня», а вийшло — Ява. Так і причепилося до нього Ява, як реп’ях до собачого хвоста. Навіть міліціонер Валігура, що живе у Васюківках, так його зве.

Так вийшло, що коли міських однолітків Павлушу і Яву приваблювало село, то маленьких васюківців, які завершували навчання у п’ятому класі, приваблюва­ло місто. Найбільшою дивовижою для хлопців було київське метро. Ось і виріши­ли вони своїми силами збудувати своє сільське метро. А тунель почали рити — як ви гадаєте, де? — під... свинарником. І все б нічого, та п’ятипудова льоха Маню- ня, противнюча і плямиста, як географічна карта, провалилася під землю. Звісно, її визволили з раптового полону, а на хлопців чекало заслужене покарання. Не­важко здогадатися, яке. Але це покарання не зупинило невтримну фантазію хлоп­ців. Не вдалося збудувати метро — станемо тореадорами! Тим більше, що тварин, яких тореадорам довелося б приборкувати, у селі не бракувало. Взяти хоча б бика Петю, який наводив жах на все село. Але майбутні тореадори незабаром відмо­вилися утягти у свою витівку бика Петю. Вони згадали, як одного разу дачник, побачивши цього бика, заліз на телеграфний стовп і просидів на ньому до того часу, доки його не зняв один з механізаторів. Так той дачник — доросла, сильна людина, а хто такі в порівнянні із ним Павлуша і Ява? Вирішили, що тореадорам з Васюківки краще битися з місцевими коровами. І треба сказати, що ця битва відбулася, але закінчилася, на жаль, не на користь юних фантазерів. Порятунок від розлюченої корови вони знайшли на середині сільського ставка, який пере­творився на справжнє болото.

Що ж, тореадорами стати не пощастило, а творчих ідей хоч відбавляй. Бу­дуватимемо підводний човен — вирішили хлопці, але й цим мріям не довелось здійснитися. А в усьому винний пес, який потрапив якимось чином у забутий покинутий колодязь, його хлопці врятували, а поки рятували, запал будувати під­водний човен кудись подівся, проте єгипетську піраміду з кавунів вони таки збу­дували. Не будемо розповідати, як врятувалися Павлуша і Ява від розлюченого баштанника. Річ не в тому порятунку, а в тому, що Павлуша і Ява жили цікаво. Так, своїми вчинками вони часто спричиняли гнів дорослих, але ці вчинки скою­вали вони не через хуліганство, не через бажання насолити комусь, за щось пом- ститися. На іноді необмірковані дії їх штовхала нестримна хлоп’яча буйна фанта­зія. Мабуть, із таких хлопців-фантазерів народжуються творці справжнього метро, підводних човнів. Із таких хлопців виходять видатні письменники, митці. Такі люди, як Павлуша і Ява, ставши дорослими, робитимуть усе, щоб їхнє рідне село стало найкращим, а якщо доля примусить переїхати у місто, то й там вони не за­губляться. Де б вони не жили, ким би не працювали потім, вони стануть справ­жніми патріотами своєї країни. Громадянами з великої літери.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 170 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz