ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Жипя буде цікавішим, коли поруч Е друг (за повістю Я. Стельмаха «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера»)

Літо. Довгоочікувані канікули. Двом друзям, Митьку та Сергію, літо провіща­ло чимало цікавого. Адже вони вирішили провести його разом у бабусі Митька. Село мало таку затишну, таку домашню назву — «Юрківка». Якби ще до від’їзду в Юрківку хлопцям хтось сказав би, що замість того, щоб відпочивати, бити бай­дики, грати та купатися у річці чи ставку, вони стануть завсідниками сільської бібліотеки і читатимуть жадібно книжки, вони нікому не повірили б: не вистача­ло ще літо псувати на читання — вони не дуже полюбляли книжки. Але друзі по­чали у Юрківці читати не просто книжки — а книжки, які стосуються наукових досліджень у галузі живої природи. А викликало живе зацікавлення хлопчиків до бібліотечних скарбниць незвичайне лісове озеро поблизу Юрківки.

Хлопці дізналися від чотирнадцятирічного Василя, який також приїхав до Юр­ківки відпочивати, що в лісовому озері оселилася якась страшенна істота. Вона лякає мешканців села, і купатися в цьому озері, як виявилося, дуже небезпечно. Може, це чудовисько подібне до Лохнесського? Те озеро у Шотландії — Лох-Несс зветься — далеко-далеко від Юрківки, за кордоном, але ж звідки у Юрківці, україн­ському селі, його родичі? Ось і вирішили хлопці вистежити та сфотографувати та­ємничого мешканця сільського озера. Друзі оселилися в курені, який і будувати не треба було: він уже був кимось збудований неподалік від озера. Може, рибалками?..

Хлопці, мешкаючи в курені, час від часу знаходили ознаки присутності Химе­ри. Це були і величезні сліди на піску, і пір’я розірваного птаха — можливо, це було місце, де чудовисько влаштувало собі їдальню. Сергій та Митько вирішили зробити принаду для нього. А ще Сергій запропонував товаришу дати ім’я цій хи­мері. Але яке? Сергій назвав її на честь свого друга — Митькозавром. Спочатку Митько виявив скромність і відмовився від такої честі, а потім погодився. Дру­зі вже уявляли собі, яка буде сенсація в науковому світі, як здивується вчитель­ка ботаніки, коли виявиться, що вони стали першовідкривачами Митькозавра із Юрківки.

А щоб заманити його, друзі спіймали курку на подвір’ї бабусі Митька, прив’язали її у спеціально виритій ямі і почали спостерігати. Чудовисько, мов­ляв, зголодніє, наближатиметься до курки і потрапить у пастку. І справді, одного разу у сутінках на озері почався якийсь рух. Ось вона, довгоочікувана химера, — вирішили Сергій і Митько. Вони навіть побачили щось величезне, що пливло до берега. Раптом чудовисько заволало людським голосом. Мабуть, у зуби до цього страхіття потрапив необережний купальщик, — вирішили хлопці. Голос про до­помогу пролунав знову. Друзі здогадалися, кому він належав. Звісно, це ж кричав Васька-велосипедист. Треба його рятувати.

Хлопцям вдалося витягти підлітка, який потім зі сміхом зізнався, що це він хлопців у дурні пошив. Він підстроїв усе так, щоб Митько та Сергій повірили, що в озері мешкає якесь чудовисько. Васько вухам своїм не вірив, коли друзі дяку­вали жартівнику.

— Ми тобі, Васю, вдячні за те, що ти влаштував нам такі чудові каніїсули. Ми відкрили для себе такий світ, який тобі, Васю, і не снився.

Так, Сергій та Митько ходили до бібліотеки, читали про те, чого не знали, але так їм кортіло дізнатися. Книжки відкрили для них досі невідомий світ. А ще вони відкрили один одного і зрозуміли: справжня дружба долає всі перешкоди, змушує дбати про друга, турботу виявляти навіть у дрібницях.

Хлопцям треба було збиратися у місто. Попереду ще цілий місяць, теж, ма­буть, не менш цікавий і переповнений новими подіями.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 197 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz