ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Міфи як первинна картина світу

В історії багатьох народів наставав момент, коли люди у своєму розвитку під­носилися надто високо, щоб поклонятися деревам, тваринам, грому й блискав­кам. Знання про світ, людину, людські взаємини ототожнювались і утворювали впорядковану систему оповідей. Зараз ці оповіді називають міфами. Спочатку мі­фологічні істоти були звіроподібними на згадку про більш давні вірування. Але з часом вони чимдужче набували людської подоби.

Навіщо вони створювались? І хто їх складав? Адже не секрет, що міфології на­родів світу мають дуже багато спільного. Наприклад, у слов’янських, скандинав­ських та багатьох інших міфах людина створена з дерева. Життя чи душу їй дарує вогонь, але не звичайний, а небесний. У грецькій міфології люди лиш тоді набува­ють людської подоби, коли Прометей дарує їм жаринку божественного вогню. І не­випадково, на мою думку, головні боги у слов’ян та греків — боги-громовержці.

І ще цікаво: між схожими міфами в різних народів, звичайно, є відмінності. Такі відмінності часто можна пояснити різницею характерів цих народів, їхнім способом життя. Наприклад, грецькі міфи дуже драматичні, індійські — просяк­нуті мудрістю тисячоліть, скандинавські — войовничі, слов’янські — поетичні.

Зараз нам відомі сотні й тисячі міфів. Напевно, їх було набагато більше, мож­ливо, їх було десятки тисяч... Але левова частка тепер забута. Річ у тім, що в міфах людина намагалася пояснити явища навколишнього світу, пророкувала майбутнє, за міфологічним календарем працювала в полі тощо. Міф учив людину жити, вона жила в міфологічному середовищі. І міфи стали ґрунтом для подальшого розвитку людської думки. Без них людина ніколи б не стала такою, якою вона є сьогодні. З міфології «виросли» мистецтво та релігія, філософія та наука. І зараз відголоски давніх сказань долинають до нас, коли ми читаємо давньоруські билини чи скан­динавські саги, слухаємо українські пісні, думи.

Світова література завдячує міфології майже всіма своїми сюжетами. Адже стосунки між богами та Іншими істотами, що населяли міфологічний світ давніх людей, змальовувалися з людських стосунків. Якості й почуття — шляхетність, гордощі, заздрощі, любов — також людські. Упродовж століть ми переосмислю­вали ці сюжети. Наша мораль повільно, але змінювалася. І ми співчуваємо Мар- сію, що здумав перемогти Аполлона (а може, таки й переміг). Співчуваємо Ніобі, яка за необачні слова втратила всіх своїх дітей. Ми дивуємося жорстокості богів, яка аж ніяк не дивувала давніх греків. Напевно, можна пожаліти й Мінотавра... Кому хочеться вічно блукати лабіринтом та вбивати ні в чому не винних людей?

Але є міфи, у яких говориться про вічні цінності — любов, безкорисливість, самопожертву. Це історії Геракла, Прометея, Деметри й Персефони, Ясона, Пер­сея... І вони безсмертні.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 149 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz