ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Геракл - символ піднесення людини

Упродовж століть люди створювали міфи, намагаючись зрозуміти, як побудо­ваний цей світ, яке місце в ньому посідає людина, які вищі сили керують її діями. Міфи мали навчити людину жити в прекрасному, але небезпечному світі, яким керують надлюдські закони. Міфи давали поняття про головні людські цінності, і це, на мій погляд, їхнє перше й головне призначення. Було б помилкою сприйма­ти міфи буквально, бо їх зміст ґрунтується насамперед на символах. Але ці сим­воли зазвичай доволі прозорі.

Цивілізація розвивалася, дедалі міцніше ставала на ноги. Людина почувала­ся самостійнішою і менш залежною від бажань богів. Відповідно з часом зміню­валася й міфологія. Від сказань про прадавні діяння божеств вона переходила до більш близьких людям тем, та й самі божества уподібнювалися до людей. Боги часто скоювали свавільні, несправедливі, з точки зору людей, вчинки. І кидали їм виклик вже не надлюдські істоти на кшталт титанів, а люди й напівбоги — герої.

От, наприклад, Геракл. Усе його життя минуло в протистоянні з богинею Ге­рою, яка ніяк не могла вибачити Зевсові зради. А оскільки Зевсові вона помстити- ся не мала змоги, то зганяла злобу на його синові. Але саме завдяки цьому проти­стоянню Геракл став тим, ким він став. Він навіть це своє всесвітньо відоме ім’я дістав завдяки Гері. Повбивавши своїх дітей через наслане Герою божевілля, він рушив до оракула спокутувати гріх. Оракул нарік його Геракл ом (до того часу він був Алкідом), наказав оселитися в Тиринфі в царя Еврістея і здійснити десять по­двигів. Після цього Геракл мав стати безсмертним.

Взагалі-то плями є й на сонці. Як і будь-яка людина, герой не ідеальний, хоча й ідеалізований у міфі. Несправедливо бачити в ньому лише стандартні риси по­зитивного героя — надзвичайну фізичну силу, шляхетність, розум... Він жорсто­кий, як і світ, у якому живе. Деякі його вчинки, що серед давніх греків вважалися абсолютно природними, сучасній людині можуть здатися безчесними. Він часто не в ЗМОЗІ впоратися зі своїми почуттями, зі злістю, заздрощами, з нападами не- керованої люті (згадаймо, як він убив свого вчителя гри на кіфарі). А в кого з нас не боліло серце від необачно сказаного слова, від помилки, яку не виправиш?

І Геракл іде своїм життєвим шляхом, долаючи власні вади, і мудрішає, стика­ючись із вадами інших. Він вчиться керувати собою і прощати інших. Геракл ру­хається від простого людського буття до буття божественного і наприкінці свого шляху навіть мириться з Герою.

Цей шлях піднесення однієї людини до рівня божества видається мені симво­лом широкого шляху, на який колись маємо стати ми усі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 137 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz