ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Класична мудрість байок Езопа

«Діти, в одному з моїх виноградників закопано скарб», — сказав старий хлібо­роб. У пошуках скарбу діти скопали увесь город, та ніякого золота не знайшли. І не було кінця їхньому розчаруванню. У безсилій люті вони зламали свої сапи й витоптали посіви.

А що дивного в такому альтернативному продовженні відомої езопової байки? Люди рідко дослухаються до слів своїх ближніх і ще рідше шукають у них якогось прихованого змісту. Що стосується літератури, то це трохи інша справа. Чомусь над­руковані чи записані слова мають у людських очах більшу вартість, ніж просто про­мовлені. Чи було так багато століть тому? У деяких народів навіть заборонялося запи­сувати знання, що мало належати лиш посвяченим у його таємницю. А давні співці пам’ятали сотні пісень і передавали їх із вуст в уста, від покоління до покоління.

Байки Езопа нам відомі за пізнішими записами усних переказів. Прижиттєві записи, якщо й були, то зараз вони загублені чи знищені. А замислимося: хто б став перейматися творчим доробком якогось раба, хоча б і вкрай талановитого? Проте все-таки берегли, навіть дітей по тих байках навчали. Та багатьом впливо­вим особам гострі оповіданнячка-притчі були не до смаку, надто нагадували дзер­кало. Тим більше, що до езопового репертуару входили не лише байки, а й до­тепні злободенні сатиричні жарти, у яких легко вгадувалась та чи інша постать.

Героями байок Езопа, за народною традицією, найчастіше ставали тварини та птахи. Іноді ними були люди і боги. Головний наголос у тих байках, звичайно, сто­їть на вічних цінностях — чесній праці, добрі, скромності. Але водночас у них від­дзеркалюється світогляд давнього грека. Це відбувається і поверхово, коли в байках просто діють міфологічні персонажі, і глибинно. Глибинно — на рівні психології. Герої езопових байок переконані, що світ побудований на основі певних незмінних законів. Вони вірять у те, що воля богів не може бути оскарженою, тому скоряють­ся перед нею. Кожен давній грек знає, що його доля давно записана і не зміниться. А він може лише прожити це життя з честю чи без неї. Щоправда, Езоп додає сво­їм героям трохи життєвих хитрощів, трохи ділової кмітливості. Звісно, є й знайома нам усім надія на щасливий випадок, от як у байці «Рибалки». Але разом із тим нам дають зрозуміти, що не завжди завдяки щасливому випадку вискочиш із прірви.

Світоглядна тема найчіткіше виявлена в моралі байки. Такої категоричності й стислості ми не зустрінемо в байках Крилова й Глібова. Хоча побудова байки вза­галі залишилась езоповою: головна частина плюс повчальна мораль. Проте історії Езопа майже не зазнали літературної обробки і були написані дуже простою про­зовою мовою. Ті автори, котрі пізніше використовували його сюжети, наприклад Федр, часто вдавалися до віршування.

Звичайно, Езоп залишив нам не тільки байкарські сюжети, не тільки загадки свого напівлегендарного життя. Ми, наприклад, і досі користуємося езоповою мо­вою, щоб висловити наші погляди дотепно й разом із тим не називати справжніх імен. Інакше кажучи, ми й досі викопуємо скарб його мудрості чи вирощуємо його в собі, йдучи за справжнім сюжетом притчі про хліборобових дітей.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 368 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz