ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Різдвяна пісня, або час творити дива

Різдвяна Англія. Веселі ярмарки, печені яблука і стиглі мандарини. Галас, сміх, йдуть у гості чи приймають гостей. Та ось п’ята година. Сонце вже сіло, за­чиняються маленькі крамнички, і, здається, весь світ ховається по домівках за фі­ранками та мереживними завісочками, тільки тіні видно за вікнами. Такою її, глію, знав Діккенс, така вона, за невеликими відмінностями, й сьогодні.

Чи справді така? Марно ми шукатимемо робітничі будинки, сирітські притул­ки, які так подобалися Скруджеві. Але чи змінилися самі англійці? Саме настіль­ки, наскільки можуть змінитися люди за сто з гаком років. Принаймні, Діккенса й Різдво вони все ще люблять. Люблять казки й дива. А коли, як не в різдвяну ніч, варто чекати на диво? І що є «Різдвяна пісня», як не прекрасна казка про те, що іноді таки трапляється насправді...

Адже кожен може, якщо забажає, подолати подорож до минулого, керую­чись власними спогадами; замислитись над своїм теперішнім і майбутнім, згадати близьких людей. Подумати, чи не зійшов із правильного шляху, і знову стати на нього, поки ще є час, поки ще не летиш сірим привидом за зимовими вікнами.

Але у кожній казці є часточка... казки. Якщо до нас і приходять Духи, див­ні потойбічні створіння, вони залишаються невидимими, і в реальному житті ми можемо розраховувати тільки на себе, на власну проникливість, розум і серце.

І, звичайно, на любов. Чому щасливі бідні родини Кретчитів та небожа Скруджа, чому вони цілісні, як один організм, і чому нещасний багатій Скрудж? Якщо тор­кнутися питання реального й фантастичного в повісті-пісні, то можна сказати, що фантастичне — не тільки в появі Духів, а й у щасті, у любові, що панує в цих двох родинах. І навпаки, що в нашому світі може бути реальнішим за самотність, жадобу, заздрощі?

Скрудж знайшов у собі сили перемінитися, аж надто налякали його невтішні перспективи. Але на його душі одвічним тягарем лежатимуть слова любові, яких він не сказав коханій, і ганебні слова, сказані ним натомість; кроки до щастя, які він не зробив; добрі та безкорисливі вчинки, на які він так і не спромігся.

Тільки у казці людина може повністю змінитися за одну ніч, і щоб інші люди її нормально сприйняли такою, якою вона на їх пам’яті ніколи не була. Насправді це важка й довга робота — змінити себе і своє ставлення до оточуючих, свої звич­ки, характер. Проте Різдво у сиву давнину принесло людству оновлення і голо­вне — бажання щодо оновлення. Часто люди кажуть жартома: «Все, з Нового року починаю нове життя». На жаль, часто це побажання так і залишається жартом. Та все ж Духи допомогли Скруджеві не проспати це Різдво, як він боявся, а, ство­ривши диво, дали змогу і йому творити дива. Він побував у племінника на святі та привітав, хоч і анонімно, родину Боба Кретчита, чия доля так його зворушила. А коли ж іще, як не на Різдво, мають статися такі дива?Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 143 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz