ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

«Робінзон» Даніеля Дефо як дзеркало епохи

Цікаво спостерігати, як у літературі віддзеркалюються різні часи. «Робінзон»

Даніеля Дефо був однією з перших книг, що знаменували собою народження епо­хи Просвітництва. Ця книга може слугувати аргументом проти тих, хто стверджує,

нібито люди за всю свою історію не змінилися ні на йоту.

у XVII столітті в Англії змінюється державний устрій. Стратили короля, про­голосили республіку. За цим стежить вся Європа. І вся Європа відчуває, що в ній росте нова сила, яка рано чи пізно прийде на зміну старій. Це люди з низів сус­пільства — ремісники, міщани, інший простолюд, що розбагатів. У цієї нової сили своя психологія. Вона має неоднозначну оцінку. З одного боку, ці люди самостій­ні, сильні, працелюбні, схильні до творчого пошуку. З іншого — вони приземлені, забагато думають про особисту користь. Побачивши якусь річ, якийсь предмет, вони в першу чергу подумають, чи він на щось згодиться.

У цих європейців ще нема відрази до рабства. Вони вважають його звичайною річчю. Робінзон, наприклад, з піратського полону вивозить із собою хлопчика- слугу, якого потім продає. І на безлюдний острів він потрапляє, коли їде купувати невільників. А ось ще одна характерна деталь. Коли Робінзон навчає П’ятницю англійської мови, то в першу чергу вчить його слів «так», «ні» й «хазяїн».

Тобто на зміну старому феодальному ладу йшло щось нове. Порівняймо Ро- бінзона з яким-небудь дворянином. Чи дворянин вижив би на острові? Адже він не звик до фізичної праці, до цього часу йому все в житті давалося надто легко. І от він потрапляє в ситуацію, коли гроші не мають жодної ціни, а натомість необ­хідні сила, практичність, різні вміння та навички. Як жити на безлюдному острові людині, що не звикла до життя?

Робінзон — то інша справа. Він уже побитий долею, він побував і моряком, і полоненим, і плантатором у Бразилії. І замість того, щоб прожити спокійне життя в рідному Йорку, він раз у раз кидає виклик долі. Для Робінзона все це врешті- решт стає трагічним, але дуже важливим уроком. І цей урок виховує в Робінзо- ні людину більш високого рівня, сильну духом. Герой опановує декілька ремесел. Він повторює досвід багатьох прадавніх поколінь, коли вчиться скотарства, мис­ливства, землеробства. Людина виживає, опинившись сам на сам із дикою при­родою.

Робінзон міг би збожеволіти від самотності, як його «товариш у нещасті» Том Айртон з романів Жуля Верна. Але Робінзонові це не загрожує, бо він надто ді­лова людина. З книг у нього — тільки Біблія у трьох примірниках, трохи паперу й чорнила. І він веде щоденник, календар і записи по господарству. І ці, здавалося б, незначні залишки цивілізації тримають його на плаву. Він не розучився розмов­ляти з людьми. Навпаки, потрапивши нарешті в людське товариство, він досить успішно влаштовує власну долю.

Таким чином, Даніель Дефо показує, що людина може залишитись людиною і поза суспільством. Звісно, навряд чи таке може трапитися насправді. Але — чому б і ні?Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 153 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz