ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входа



Статистика

Онлайн всего: 23
Гостей: 23
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Романтика світу Жуля Верна

Судячи з біографії, Жуль Верн був цікавий дядечко. Жага пригод, любов до наукових відкриттів та пристрасть до мандрування зробили його батьком сучасної фантастики. Йому належать декілька цікавих наукових пророцтв. Серед них політ на Місяць, електричний стілець та підводний човен, здатний довго знаходитись під водою. Жуль Верн об’їхав майже всю північну півкулю. Та він жодного разу не був у південній, хоча й детально описував її у своїх романах.

Багато фільмів завдячує своїм сюжетом його творам. Серед них — старий ра­дянський фільм «П’ятнадцятирічний капітан». Саме після нього мені захотілося прочитати цю дивовижну книгу. Чому дивовижну? Взагалі, в романах Жуля Вер­на на кожному кроці трапляються речі, які не назвеш відверто фантастичними. Назвати їх вірогідними теж рука не підніметься. Але книга якось зачіпає за живе. Я не знаю, чи так само вона зачіпатиме мене, коли я виросту. Але завдяки їй мені хочеться жити в широкому світі, де добро залишається чистим і непереможним, а зло гине. Романтика подорожей сповнює серце тугою за далекими краями. І їх, на жаль, ніколи не побачиш, бо вони існують лише на сторінках книги.

Сам головний герой — Дік Сенд — мені й подобається, і водночас не подоба­ється. Він занадто захоплений, палкий, довірливий. Це часто заважає йому твере­зо обмізісувати ситуацію і призводить до помилок. І гірко бачити, як цими його якостями користуються негідники. Як Негоро підкладає під компас залізний бру­сок, а Гарріс заводить у глибину ворожого континенту. Але, з іншого боку, Дік дуже самовідданий навіть тоді, коли не знає, на яку небезпеку він іде. Чи може людина бути такою в п’ятнадцять років? Можливо, такий Дік один на тисячу зви­чайних людей... Коли на твої плечі лягає така величезна відповідальність, спро­буй залишитись собою, не дати волі слабкості. І в цьому я трохи заздрю Діку, цій його душевній силі.

Цікавою є постать Геркулеса. Це ім’я говорить само за себе. Але негр успад­кував не тільки величезну силу давньогрецького героя, а й його прагнення до до­бра, безпосередність і щирість.

у цілому роман розпадається на чорне та біле. Якщо Негоро належить до табо­ру «поганих», то гарні риси йому не світять. І навпаки, якщо ти в таборі «гарних», будь ласкавий, не гріши. Можеш бути наївним, як місіс Велдон, чи диваїсуватим, як кузен Бенедикт. Але якщо твоє серце темне й дволике, тебе рано чи пізно ви­кинуть за борт цієї книги. Справедливість має відновитися, інакше в таких історі­ях не буває. Шкода тільки, що стара Нан і Дінго заплатять за неї життям, а Том, Бат, Актеон та Остін — свободою.

Такі книги потрібні, дуже потрібні нам саме в дитинстві. Бо скоро буденність почне щедро мазати наше життя своєю сірою фарбою. І так хочеться сховати від неї у серці яскравий сонячний шматочок.



Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 211 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz