ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

ЖипЕва мудрість повісті «Маленький принц»

Маленький принц прибув із далекої планети-астероїда В-612, і Земля була вже сьомою планетою його подорожі. А мандрував він із перелітними птахами. «Яке безглуздя», — сказав би якийсь серйозний дорослий. Серйозні дорослі дуже спро­щено дивляться на світ, бо не бачать в ньому нічого, окрім того, що їх цікавить. Ось, наприклад, огрядний чоловік з астероїда 328 вважав, що володіє усіма зір­ками, бо до цього ще ніхто не додумався. Він уже нарахував декілька мільйонів зірок, але додавав до них нові й нові. При цьому він навіть не одразу згадав, як звуться «маленькі золоті штучки, що викликають мрії у ледарів». Навіщо ж він це робив? Ні він, ні зірки не мали з цього аніякої користі. Адже зірки дуже далекі. Вони навіть не знають, що ними хтось володіє.

Дорослі часто не бачать очевидних речей. Зірками можна милуватися, їх мож­на вивчати. Але володіти ними... Задля цього зірки — надто волелюбні створін­ня. Але дорослі про це чи не знають, чи просто забули. І очевидні й прості шляхи стали для них неочевидними й безглуздими.

На мій погляд, «Маленький принц» — це книга про дуже важливі речі, які чо­мусь випали з нашого поля зору. Про те, як бути друзями. Про те, що таке лю­бов. Майже всі діти чомусь дуже хочуть якнайшвидше стати дорослими. У свою чергу, не всі дорослі хочуть повернути своє дитинство. Але деяким здається, що вони пропустили щось дуже важливе, коли були дітьми. І ще є люди, які до кінця життя зберігають у своїй душі якусь дитячу часточку.

Одного з таких людей зустрів глибоко в пустелі маленький хлопчик із золо­тим волоссям. «Намалюй мені баранця», — сказав хлопчик. Так Антуан де Сент- Екзюпері познайомився з Маленьким принцом.

Зазвичай вважають, що діти дуже мало знають про закони, які керують цим світом. Але хто взагалі знає, що насправді керує світом? Сприйняття дитини, з од­ного боку, відкрите для всього нового. А з іншого — воно ще не зіпсоване всіля­кими правилами, якими дорослі ускладнюють собі життя. Звідси щирі дитячі пи­тання, які дорослим здаються незручними. Звідси подив: як можна рахувати зірки і думати, що робиш щось корисне? Коли десь існує така маленька планетка, що навіть баранцю ніде заблукати? Планетка, яку розірвуть своїм корінням баобаби, якщо їх вчасно не виполиш? Планетка, на якій живе єдина у Всесвіті Троянда і діють два маленькі вулкани?

І хто стає другом Маленького принца? Троянда, що сумує за ним на далекій планеті. Лис, який навчив Маленького принца простої істини: ти відповідаєш за всіх, кого ти приручив. Льотчик, у якого посеред пустелі зламався літак. Людина з романтичною професією та романтичним поглядом на світ. Дорослий, що доз­волив дитині себе приручити.

І я думаю, що якби автор показав принцові свій малюнок №1, хлопчик таки побачив би на ньому удава, що проковтнув слона.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 153 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz