ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 17
Гостей: 17
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Городець на... балконі (з власного досвіду)

Чи їли ви колись овочі, які посадили, виростили і зібрали своїми руками? Ні? Тоді спробуйте. Вони набагато смачніші від тих, що куплені на ринку. Не вірите? Будь ласка, перевірте. Я в цьому вже переконався.

Будинок, у якому мешкає моя родина, п’ятиповерховий, старий, ще до війни його збудували. Балкони великі, і всі, у кого є балкон, вирощують квіти. Колись і на нашому балконі з ранньої весни й до пізньої осені росли квіти. Починали так званий квітковий сезон братки, а закінчували білі духмяні хризантеми. На балко­ні, з лівого та правого боку, стояли ящики з землею, яку ми двічі на рік перекопу­вали, здобрювали, а через кілька років змінювали. Усім цим у нас займалася ба­буся, дідусь іноді їй допомагав: він скептично ставився до квітів, кажучи, що якби вирощували цибулю, огірки — тоді було б варто так доглядати землю. І я вирішив його здивувати. Я домовився з бабусею, і один з ящиків ми квітами не зайняли, а посадили кущики помідорів. Дідусь по-доброму глузував з нас, батьки посміхали­ся й казали, що з цієї витівки нічого не вийде — умови не ті.

За кілька тижнів з’явилися перші три або чотири маленькі жовті квітки, через два тижні — ще декілька квіточок. Помідорні кущики почали цвісти! Цвіли довго, якось швидко зів’яли і зникли.

Ми почали чекати. Вже й серпень промайнув, я зібрався до школи, а на ку­щах нічого не було. Щоранку я виходив на балкон подивитися на наш городець. Нічого! Я втратив надію.

— Ну що, юні ботаніки? — запитував дідусь. — Я ж казав, що нічого не вийде. Сходіть на ринок, купіть справжніх помідорів.

—    Рано ще висновки робити, — відказувала бабуся. — Всьому свій час.

Одного ранку я побачив маленькі зелені кульки. Та це ж помідори! Я позвав

бабусю. Зелених кульок було сім. Дідусь здивувався, але удав, що нічого не стало­ся. Батьки подиву не приховували.

А ще через місяць, на початку жовтня, на нашому городці було сім червоних кульок розміром у волоський горіх.

Бабуся зробила з помідорів салат, і він посів почесне місце у центрі сімейного столу. Якби ці помідори були куплені на ринку або в супермаркеті, ми цим сала­том нікого б не здивували. А тут дивилися на нього, як на якусь дивну страву.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 151 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz