ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 50
Гостей: 50
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

І моя допомога комусь потрібна (твір-роздум про вчинки людей на основі власних спостережень з елементами опису)

Я люблю відкривати для себе вулиці рідного міста. У вихідні дні я запрошую Юрка Колесника, мого друга мандрувати містом. Для своїх піших прогулянок ми обираємо старі вулиці, забудовані ще на початку минулого століття. Одна з таких вулиць мене особливо зацікавила. Вона примітна тим, що на одному зі старих бу­динків, на вигляд непоказному, встановлено меморіальну табличку. Виявляється, в цьому будинку жив відомий радянський поет Михайло Кульчицький. Ця харків­ська вулиця недовга, вузька, забудована переважно двоповерхівками, які близько підступають до дороги. У дворах цих будинків багато садів, які створюють атмо­сферу затишку і спокою. Людям, які потрапляють на цю вулицю вперше, здаєть­ся, що вони неодноразово бували тут, їм хочеться повернутися сюди знов і знов, пішкн пройти цю вулицю з кінця в кінець. А починається вона від малої міської річки, де височить будівля цирку. Звідси цією вулицею міський трамвай допра­вить вас до ще однієї визначної місцевості — Трьохсвятительського храму.

Гуляючи цією вулицею, я зробив для себе відкриття. На одній із трамвайних зупинок я звернув увагу на незвичайний вказівник. На білому тлі знака біля краю тротуара були зображені чорні окуляри. Такі носять сліпі люди. Такий самий знак був і на протилежному боці зупинки.

—    Що це за знак? Не знаєш? — запитав я Юрка.

—  Це знак для водіїв. Це місце обладнано для переходу дороги людям з вада­ми зору, — охоче пояснив мені друг.

—    А чому саме тут мають переходити дорогу ці люди? А в іншому місці?

—  Річ у тому, що тут розташовані навчальні заклади і працюють люди з вада­ми зору, тобто сліпі.

Ми деякий час постояли біля цього знака. І незабаром ми побачили людину у чорних окулярах з ціпком, яка готувалася переходити вулицю.

—    Треба йому допомогти, — сказав Юрко.

—  Навіщо? — здивувався я. — Ти ж сам сказав, що це місце спеціально об­ладнане для таких людей.

Юрко все мені пояснив, і я довго думав про те, що почув.

По-перше, люди, які погано бачать або зовсім сліпі, почувають себе на місь­ких вулицях не досить упевнено. І якщо їм запропонувати допомогу у переході вулиці, мені здається, вони не відмовляться.

По-Друге, скільки зараз розповідають у теленовинах про водіїв у нетверезому стані або про водіїв-лихачів, які порушують правила дорожнього руху. Скільки людей постраждали від таких горе-водіїв!

А тут вулиця, на перший погляд, тиха, малолюдна, де, як не тут, можна про­їхати на великій швидкості — ніхто не побачить.

І нарешті, мені просто хочеться допомогти безпорадній людині подолати кіль­ка десятків небезпечних метрів.

з деякого часу мене ніби тягне саме на цей перехід. Я неодноразово допомагав сліпим людям перейти вулицю і з деякими з них вже добре знайомий.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 511 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz