ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

«Кузня» дятла (твір-оповідання на основі власних спостережень)

Спить зимовий ліс. Снігу цього року небагато. Він застряг у сухій трав’яній під­стилці. Крізь руду щетину сухої трави пробиваються соковиті зелені тонкі листочки якоїсь рослини. Звісно, ця рослина спить до весни, але зелень у цю сувору пору має незвичний вигляд. А втім, зелень не лише у траві. Ось ми бредемо між; сосен. Ко­ричневі стовбури, високо підняті крони, наче кожна сосна намагається дотягнутися до хмарин. Під соснами жовта хвойна підстилка. Ми набираємо пригорщами хвою, наче пісок, а потім робимо на сніговому покриві хвойну стежинку.

Потім сосни змінюють берези — ліс у цих місцях змішаний. Берези не відста­ють від сосен у змаганні, хто із них найвищий. Ми з мамою ніжно торкаємось до­лонями березових гіточок, милуємось пишними кронами.

А ось і дуби. Вони низькорослі, але з розкішними кронами. Під дубами під­стилка із коричневого жорсткого великого листя. Беру в рукн один дубовий лис­ток. Він шарудить, як жорсткий папір. І раптом я, здивований, зупиняюсь. Під дубами помічаю купу соснових шишок. Адже дуби далеко від сосняку. Кому зна­добилася ця безглузда робота — переносити шишки з-під сосен у дубняк?

— Аж ніяк не безглузда робота, — каже батько. — Шишки приніс сюди дя­тел. Адже він живиться не тільки комахами. Насіння соснових шишок для дят­ла — смачна й корисна іжа.

— То що, дятел пообідати не може просто на місці, біля сосни? — питає наїв­на мама. Я насторожився. А батько відповів:

— Не міг. Йому простіше було перенести шишку до дуба, де він легко знайде на стовбурі виїмку в корі або підходящий сучок. Тут і улаштовує дятел майстер­ню для обробки шишок.

—    І оце варто летіти так далеко, до дуба? — не вгамовувалася мама.

— Так, варто. Принесе у дзьобі шишку, закріпить її і міцними ударами почи­нає розбивати, дістаючи з-під лусочок насіння. Витягне все насіння, різким рухом перекине шишку через голову і полетить за наступною. Тут йому ніхто не заважає обідати. Там сороки підглядають, цікаві синиці. Отак і збирається під дубом за зиму купа соснових шишок. Називається таке місце «кузня дятла».

Я взяв напам’ять кілька оброблених дятлом шишок. Вирішив: покажу одно­класникам і розповім про «кузню» дятла.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 344 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz