ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Летять журавлі (допис у газету)

Вересневий ранок був похмурий, але теплий. Повітря було сповнене арома­том стиглих яблук, рослинною пріллю, вологою травою, землею, зів’ялим листям. Цього ранку я вийшов з дому рано і, не поспішаючи, попрямував до школи. Часу було вдосталь, і я вирішив до уроків посидіти на шкільному дворі.

В упорядження шкільного двору майже кожен школяр вніс свою частку. Айст­ри, наприклад, висадив 7-Б, жоржини — наш 6-А. Обкопували і білили стовбури старшокласники; лавки фарбували хлопці з 8-Б.

Було тихо, деякі школярі проходили повз мене. Навіть звуки машин не зда­валися занадто різкими. І раптом звідкись згори я почув дивні, незвичайні звуки. Підвівши голову, я побачив журавлиний клин. Журавлі летіли у неймовірній ви­шині і курликали. Я навіть підвівся мимоволі з лавки і із захопленням дивився у небесну далечінь. Мені здалося, що ці величні птахи прощалися тільки зі мною. Я вперше бачив їх. Мені стало цікаво дізнатися щось про них. Після уроків я пі­дійшов до Ганни Юріївни, вчительки біології, розповів про побачене, а потім за­питав, що вона знає про журавлів.

Ганна Юріївна розповіла, що журавель особливо шанується у народі як сим­вол безмежної любові до рідної землі, до Батьківщини. Образ журавлиного клина, що пропливає із сумним курликанням в осінньому небі, втілено в поетичних тво­рах, піснях. Журавель — птах розкішний. Струнка будова тіла, суворе сіре у по­єднанні із чорним тоном забарвлення, граціозний політ, неповторний журавли­ний крик...

Після спілкування із вчителькою, за її порадою, я зайшов до шкільної біблі­отеки і взяв книгу про птахів. Із неї я ще дізнався, що в наших краях мешкає сі­рий журавель, який перебуває під охороною держави, і занесено його у Червону книгу України. Цей сильний обережний птах фактично не має природних воро­гів. Але, незважаючи на свій статус рідкісного птаха, що охороняється, часто стає жертвою браконьєрів.

Зустріч із журавлями так вразила мене, що я вирішив написати допис у шкіль­ну газету і Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 205 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz