ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входа



Статистика

Онлайн всего: 43
Гостей: 43
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Календарно-обрядова поезія

I.     Зміст і структура народного обряду. (Обряд — похідне від «обряджати», «наря­джати», близьке за змістом до слів «лад», «порядок», «згода». Це система сим­волічних дій, притаманних як одній людині, так і колективу.)

1.     Обрядова поезія календарного циклу. (Ця поезія тісно пов’язана з трудо­вою діяльністю людей, господарськими сезонами, календарними циклами у природі, святами, що мали на меті задобрити божества.)

2.     Обряд колядування. (З ним пов’язані мотиви одвічного родинного благо­получчя, уславлення народження Ісуса Христа, хліборобської праці, захис­ту рідної землі. Майже всі слова колядок характеризуються образно-сим­волічним, переносно-метафоричним змістом.)

3.     Мотив кохання в обрядовій поезії. (Наскрізним в усіх жанрах календарно- обрядової поезії є мотив кохання як запорука людського щастя.)

II.     Веснянки, їх тематика, художні особливості. (Веснянки в різних місцевостях України називаються гаївками, яголойками, ягілками. На Поділлі: веснянки, маївки. Більшість веснянок присвячені коханню. Головний зміст цих пісень — вибір коханої дівчини, судженого.)

III.     Русальні пісні. Мотиви кохання і праці. (Навесні, щойно вкриваються травами луки, з’являються русалки. За народною уявою, це дівчата або молоді жінки, які під час купання втопилися і тепер живуть на дні глибоких рік і озер.

У полі, у лісі дівчата плели собі вінки, вірили, що тоді русалки їх не зачіпа­тимуть і не лоскотатимуть. Коли ж дівчата поверталися з поля, лісу, то кожна мала кинути вінок у садок чи на город. Вірили, що вінок допоможе збільшити врожай.)

IV.     Купальські пісні. (Зазвичай виконувались на свято Івана Купала. Це пері­од літнього сонцестояння. В селі вибирали дерево-вербу «Марену». Дівчата й хлопці ламали «Марену». Кожному треба було принести додому гілочку, сим­вол того, щоб огірки родили добре, щоб в оселі водилося добро, а нечиста сила обминала. Доки молодь біля «Марени» водила хороводи, старші хлопці запа­лювали купальське вогнище для «очищення». За традиціями кожна дівчина плела вінок і опускала його у воду, чекаючи розповіді про долю та про пару.)

V.       Жниварська поезія. (Жниварські пісні відображають урочисту пору — збиран­ня врожаю. Ключовим моментом зажинкового обряду було приготування пер­шого снопа — «воєводи». Жали і співали переважно жінки. На полі залишали жмуток невижатого збіжжя, прикрашеного стрічками і квітами, що називався Волосовою «бородою». Перед двором хазяїна вінок, який сплели дівчата з ма­ків, волошок, калини, клали на хлібину, щоб «заходив хліб за хліб, старий за новий», щоб не було безхліб’я.)



Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 281 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz