ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

«Неволя живої душі не уб’є!» Сучасне розуміння поеми Миколи Вороного «Евшан-зілля»

На жаль, люди рідко зазирають углиб себе. їх цілком влаштовує спокійне, безтурботне життя, чужа ласка, чужі думки і навіть ті тонкі сіті, що сплетені на людські душі чужим лукавством. Простодушні, обікрадені й нещасні! Вони на­віть не помічають, що стали рабами, бо втратили найдорожче в житті — Вітчиз­ну й волю.

Чи вони ж не відцурались.

Не забули тебе неньку.

Чи сховали жаль до тебе і кохання у серденьку? —

запитує у прийдешніх поколінь Микола Вороний. Як болісний зойк, вирвалися ці слова з поетового серця. Чому так зневажено українським народом почуття націо­нальної гідності? Хіба нам нічим пишатися? Чому так швидко забулася слава дідів- прадідів! Не треба про це забувати ніколи! Бо наші предки не блукали мандрівни­ками без дороги. Свята любов до України горіла в їхніх серцях, підносила бойовий дух, гартувала волю й завзяття в лютих битвах за незалежність Вітчизни.

Поетові гірко усвідомлювати, що його народ перетворився на раба, який по­кірно несе на згорблених плечах свою недолю. Німий, немічний, жалюгідний, він принишк, понурив голову і змирився. То як же розбудити в ньому приспане по­чуття власної гідності, повернути втрачену історичну пам’ять, піднести дух, запа­лити в серці святу іскру любові до рідної землі? Як би хотілося поетові, щоб його палке слово стало тим чудодійним зіллям, що лікує хворі душі, повертає їх до жит­тя, нагадує про те, чиї ми нащадки!

Пошук того євшан-зілля триває й досі. Бо й сьогодні зрадливі сини України блукають чужими світами, загубивши стежку до отчих порогів. Зажурилась Украї­на без рідних дітей, без їхньої любові. Втомилася від гучних слів, пустих обіцянок, фальші, лицемірства й холодної байдужості. Здається, й вільна, але чомусь не зле­тить до сонця, бо крила знесилені. Тому й потрібна їй справжня синівська любов, яка б підтримала матір-Україну в тяжку годину, повернула б її до життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 177 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz