ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 42
Гостей: 42
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Кріпацьке та сирітське дитинство Т. Шевченка (за поезісю «Мені тринадцятий минало»)

Десь далеко були і Дніпро крутоберегий, і біленькі українські хати, і вишневі садки, і звучання рідної пісні... Автобіографічні твори, безумовно, мають цінність, бо несуть у собі спогади про минуле. Що глибше відображена епоха і життя лю­дей, то більше значення матиме твір. Дитинство Т. Шевченка було типовим для тогочасної кріпосницької дійсності.

Тяжке, безрадісне дитинство, коли інколи траплялися радісні хвилини, від­творено поетом у поезії «Мені тринадцятий минало». Вірш написаний у формі спогадів ліричного героя про незабутні роки, коли він був маленьким хлопчиком. Тараса оточує рідна українська природа, де «сонечко сіяло», «ягня, здається, ве­селилось», коли він, пастушок-кріпак, випасав його на вигоні. Але все це було швидкоминуче, ніби сон. Обставини раптом змінюються. «Недовго сонце гріло», воно «запекло, почервоніло і рай запалило». Хлопчик немов прокинувся — перед ним розкрилось його соціальне становище. І в хлопчика «хлинули сльози, тяжкі сльози». Але похмурий настрій героя перервала дівчина, вона привітала хлопчика й поцілувала. Чи багато потрібно дитині? Ця невеличка радість змогла піднести душу пастушка, дати можливість відчути щось приємне, гарне. Знову по-іншому сприймається світ, «неначе сонце засіяло...»

У цьому вірші передаються дитячі спогади, які поєднують щасливі, але дуже короткі переживання дитини, з її безрадісним кріпацьким життям. Сам поет пе­режив це становище. Малою дитиною йому доводилося ходити обірваним, го­лодним, терпіти знущання хазяїв. Тим більшим щастям для нього було ласкаве слово, чуйне ставлення, проявлена ніжність. У минулому, хоч яким важким воно було, людина знаходить і згадує ті радісні хвилини, які запам’яталися на все жит­тя. Такі спогади були і у Т. Шевченка.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 252 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz