ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 37
Гостей: 37
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Скарбниця спогадів про власне дитинство (за оповіданням В. Винниченка «Федько-халамидник»)

Оповідання «Федько-халамидник» В. Винниченко написав десь у 30-літньому віці. Але назавжди залишив у своїх спогадах ті чарівні роки. Маленький Володя виділявся з-поміж своїх ровесників. Мав добру пам’ять, рано навчився читати, — сталося це непомітно для його рідних. Можливо, що першим «букварем» для цьо­го були принесені братом Андрієм (робітником друкарні) афіші, з яких він, гра­ючись, вирізав літери, клеїв їх на стінку, питаючи у дорослих, що то за буква. Палити почав, ще будучи дитиною. Надзвичайно любив волю, рух, був гордим, незалежним у вчинках і рішеннях, правдолюбцем.

Такий опис великою мірою збігається з рисами головного героя його оповідан­ня «Федько-халамидник», для якого «спокій був його ворогом». Федько тримає своїх ровесників «трохи в терорі», то відбере в них паперового змія, щоб подраж­нити, то спокушає ризикованими забавами ніжного й смирного Толю, то б’єть­ся з кимось.

Деякі подробиці, що стосуються Федькових звичок, трапляються і в спога­дах про Володимира Винниченка, — тим самим підтверджується їх достовірність. Федько сидить у себе на воротях, як «Соловей-Розбійник на дереві, і дивиться. Він усе любить або по кришах лазити, або на воротях сидіти...»

Малий Володимир теж грав у Солов’я-Розбійника, наводячи «лад» на своїй ву­лиці. І автор оповідання, і його герой Федько приваблюють своєю гордою вдачею, великодушністю, готовністю в скрутну хвилину махнути рукою на себе заради то­варишів, яких він «не любить видавати».

Або згадаймо, з якою гідністю приймає він тяжку батькову кару за свої «гріхи». У його характері й справді є щось неординарне.

Читачів вражає його відчайдушність, зухвалий виклик загальноприйнятим звичкам і звичаям. Може, за цими екстравагантними вчинками криється зворуш­лива людяність самого автора та його улюбленого героя — Федька-халамидника.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 258 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz