ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Найбільше багатство - добре ім’я (за творчістю 0. Довженка)

«Дивно і жалісно часом думати, що нема у нас сили і якості духу пройнятися щоденним розумінням щастя життя, мінливого в постійній драмі й радості, і що так багато краси проходить мимо наших очей», — писав О. Довженко у «Зачаро­ваній Десні».

Глибокий філософський зміст цих слів нагадує нам про те, над чим людина не замислюється у повсякденних турботах буднів — про щастя жити у світі.

Життя плине, мов ріка. Банальне порівняння, але дуже точне. На схилі літ, за­вершуючи свій стомлений життєвий шлях, людина завжди згадує своє дитинство. Як колись, спокійно дзюркоче ріка між камінням, тиха, мирна, лагідна, а загри­міли грози, полилися дощі — вона розливається, піниться, бунтує. Такою бачив річку свого дитинства Десну маленький хлопчик Сашко. У своєму автобіографіч­ному творі Довженко показав, як маленька людина підростає, пізнає навколишній світ, набуває знань, усвідомлюючи загальнолюдський досвід. Майже кожна люди­на мріє знайти у житті своє власне «я», стати справжньою особистістю, реалізува­ти свої мрії, випробувати свої почуття. Хто ж допоміг головному герою «Зачаро­ваної Десни» все це здійснити? Може, це матір, яка найбільше любила саджати в городі всяку рослину; батько — прекрасний у своїй доброті, щирості й любові до праці; дід, який найбільше любив сонце і грівся на старому погребі; сварлива баба Катерина, яка проклинала все, що потрапляло їй на очі. Думаю, що кожен з них по-своєму «засівав» дитячу душу Сашка. Бо любов близьких людей є важливою частиною життя кожного. Я переконана, що слід вміти любити красу неба, моря, жита, квітучої яблуні, засмучені очі матері, натруджені руки батька...

Добре відомо, що кожен сам як створює своє життя, так і руйнує. «Ніхто не знає, де його доля: попереду, позаду чи збоку», — писав М. Стельмах. Давайте, не будемо про це забувати. А знайдемо її вчасно, впізнаємо, схопимо і не відпус­тимо.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 293 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz