ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

ГІМН справжній дружбі за повістю Я. Стельмаха «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки»

Ярослав Стельмах — син відомого українського письменника М. Стельмаха. Він відомий в літературі як драматург і письменник. Особливо талант митця роз­винувся у творах, присвячених дітям. Його герої — з тонким гумором, дуже смі­ливі й допитливі.

Повість «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки» розповідає про веселі, незвичайні, таємничі пригоди двох друзів — Сергія та Митька. Історія по­чинається з того, що учні п’ятого класу отримали від вчительки ботаніки Ірини Семенівни завдання на літо — зібрати колекцію комах. У місті таку колекцію зі­брати було важкувато, тому й вирішили поїхати в село до Митькової бабусі. При­чин на це було достатньо: не нудитися у місті, де лише курява, розжарені вулиці, бо це «сприяє передчасному старінню наших організмів».

Мандрівка розпочалася: цілу ніч хлопці їхали поїздом, потім — півтори го­дини тряслись автобусом, ішли пішки в повній туристській амуніції і — нарешті бабусине подвір’я. Планів на відпочинок було багато, тому їх треба було скоріше втілювати в життя.

Одного разу біля річки друзі зустріли майстра велосипедного спорту Василя, який розповів їм дивовижно-фантастичну історію про незвичайного мешканця, який живе у цьому озері. Він «виє страшно і зітхає», залишає на піску величезні відбитки ніг, дряпає здоровенними кігтями прибережні дерева і навіть їсть ворон.

І тут почалося... Митько з Сергієм кожну ніч пильнували біля озера, сподіва­ючись сфотографувати цю потвору і ввійти в історію знаменитими зоологами. На­віть всі книжки перечитали в бібліотеці про різні періоди існування давніх тварин. Дискутували, робили припущення, дізнались, хто такі стегозаври, архіоптерикси, індикотери... Цю незвичайну істоту назвали Митькозавром на честь Митька, який розвинув гіпотезу, що їхнє село зветься Юрківкою через існування юрського пері­оду. Саме тут жили великі ящери, які, мабуть, і назвали так цю місцину.

Полювали на Митькозавра з ентузіазмом: вирили яму, вкрали курку для при­манки звіра, встановили нічне чергування за незвичайним озером. І яке було їхнє розчарування, коли замість дивовижної істоти вони побачили у воді велосипедис­та Василя. Він вирішив розіграти двох друзів, пошити їх у дурні, налякати. Але все виявилось навпаки, бо хлопці провели чудові канікули, відчули себе «дослідника­ми, слідопитами, шукачами». Митько з Сергієм відкрили для себе новий світ зо­ології. А колекцію комах ще встигнуть зробити, бо попереду ще півліта. Сподіває­мось, цей час наші герої проведуть цікаво й весело, бо вони — справжні друзі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 487 | Рейтинг: 5.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz