ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

«Та й тепер жива твоя тут пам’ять, Леоніде Глібов...»

І. Дитячі роки Л. Глібова. (Дитинство Л. Глібова минало у селі Горби Кремен­чуцького повіту. Батьки його не цурались народних звичаїв. Хлопчикові подо­балось слухати щедрівки, колядки, народні пісні. До школи Льолик (так звали його в родині) спочатку не ходив, а вчився дома. Вчителькою його була мати Орина Гаврилівна.)

II.     Гімназичні роки Л. Глібова. (З тринадцяти років Леоніда відвезли в Полтаву і там влаштували в гімназію. Навчаючись у гімназії, Глібов дуже сумував за рід­ною домівкою. Ця туга вилилась у вірш «Сон» — це був перший вірш майбут­нього лірика й байкаря. Десь у шостому класі в зошиті гімназиста Глібова на­збиралось кілька десятків поезій.)

III.     Творчість Л. Глібова. (У 1847 році в Полтаві побачила світ книжечка «Сти- хотворения Леонида Глебова». ГЦе в дитинстві, слухаючи казки баби Одарки, Леонід уявляв риси вдачі і звички тварин: йому здавалось, що вони думають і говорять, як люди. Глібов вирішує писати байки. Адже в них можна висло­вити те, чого одверто ніяк не скажеш. Свої перші байки він написав улітку 1848 року після повернення з полтавської гімназії на свій хутір. Байки Глібова близькі до криловських влучністю, ідейним звучанням, соціальною загостре­ністю. Він спочатку малює картину, а вже потім розгортає сюжет.)

IV.     Л. Глібов на схилі літ. (Під кінець життя майже осліп. Йому багато писа­ли, діти навіть підписували листи так: «Дідусеві Кениру...» (це був псевдонім Л. Глібова).)

V.       Який щасливий був би дідусь Кенир, коли б знав, що на його творах вихову­валась маленька Леся, що стала великою Лесею Українкою. Маленький П. Ти­чина одержав на Новий рік дві книжечки українських письменників від своєї вчительки. І одна з них — байки Л. Глібова.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 179 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz