ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Панування добра і любові в українській родині (за оповіданням С. Васильченка «Свекор»)

Споконвіку в житті українців найбільше цінувалися повага до оточуючих, чес­ність, порядність, розум. Саме ці риси роблять людей по-справжньому гідними любові та поваги. С. Васильченко завжди цінував їх, намагався втілити в образах своїх героїв, адже був впевнений, що саме стосунки в родині, любов та поради батьків формують вдачу та погляди, зумовлюють вчинки дітей.

В оповіданні «Свекор» зображено звичайну працьовиту родину. Головний ге­рой — хлопчик Василько, наймолодший в сім’ї. Він розмовляє як дорослий, ко­ментує найменший непорядок у хазяйстві, одним словом, бурчить, немов «све­кор» — так прозвали його рідні.

Але, на мою думку, Василько — щирий та розумний, а його вчинки — особ­ливості вдачі. Мені дуже сподобалось те, як рідні вирішили провчити Василька. Хлопчик не хотів вчити азбуки і ходити до школи, відповідав матері: «Що мені та школа — хліба дасть?» Тож одного вечора родина зібралася на сімейну раду. Бать­ко пожалівся на свою старість, безсилля та втому. Треба, мабуть, когось женити та передати хазяйство до рук. Але «Миколі... у москалі треба йти. Петро не скін­чив ще науки своєї... хіба Василь?» У хаті запанувала тиша. Василько був майже згоден, та й дівчина була на прикметі — чорноброва Ганна. Хлопець поринув дум­ками в майбутнє, дружина «обід варила б йому, сорочки прала...» На жаль, думки перервав батько. Він серйозно спитав сина, чи буде той податки платити, гроші заробляти, орати, косити... Це, звісно, був жарт!

Василько сам зрозумів, що ще замалий для того, щоб хазяйнувати. Тому він не має права засуджувати дії старших, «вчити батьків». Цікаво, що рідні дали це зрозуміти хлопцеві без серйозних розмов та покарань. Правду кажуть, що добрим словом та жартом можна досягти багато чого.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 154 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz