ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Дажбог - головне божество давніх слов’ян (за міфом «Про Сонце»)

Наші далекі пращури — східні слов’яни — були язичниками. Вони не визна­вали єдиного Бога, а поклонялися силам природи і вшановували померлих пред­ків. Сили природи у язичників утілювались в образах божеств.

Перше місце серед божеств у давніх слов’ян посідав бог Сонця — Дажбог. Його вшановували як джерело тепла та земного достатку. Небо, на якому перебу­вав Дажбог, звалося Сварогом і вважалося його батьком. Тому бога Сонця звали Дажбог Сварожич.

Дажбога зображували із людським мужнім, широким, схожим на сонячне ко­лесо обличчям і русявою бородою. У правій руці він тримав величезний турячий ріг із вином, а ліва торкалася руків’я довгого меча, що висів на поясі. Ці символи вказують на те, що Дажбог був богом, який і дає, і карає.

Без сонячного тепла та світла не зросте на землі жодна билинка. Сонячне про­міння несе з собою життєдайну силу для всього, що живе на землі. Проте якщо люди недостатньо вшановували бога Сонця або в чомусь завинили перед ним, то Дажбог нещадно палив поля посухою або довго не посилав тепла на землю. Та все ж таки він був богом, який передусім дає, а не карає.

Постать Дажбога променилася сліпучим світлом. Про кожну появу бога Сон­ця, коли він з’являвся на сході на баскому білому коні, сповіщав своїм співом півень — божий вісник. Збруя на коні Дажбога була оздоблена сріблом та золо­том. Кому із людей щастило доторкнутися до повода його коня, той ставав кня­зем у своєму племені. А хто з людей хотів постійного заступництва Дажбога, той носив при собі оберіг із зображенням півня. Носили й інші сонячні обереги, на яких зображували символи бога Сонця: коня, диск, хрест, ромб.

Дажбог подарував нашим пращурам сонячний календар і навчив за ним пра­вильно лічити літа й розрізняти пори року. Він заступався за свій народ у часи воєн і лихоліть, дарував силу, вміння і мудрість.

На весіллі молодому бажали, щоб йому дорогою до молодої стрівся сам Даж­бог. А якщо хотіли когось вирізнити з-поміж інших за його доброчинність і духов­ну красу, то називали «красним сонечком».

Для вшанування Дажбога люди обрали один із семи днів тижня — неділю. Об­ряди здійснювались у святилищах — місцях молитов і жертвоприношень. У центрі святилища ставили ідолів — зображення божеств, вирізьблені з дерева або каменю.

Дажбог мудро керував Всесвітом, аж поки верховну владу не взяв грізний гро­мовержець Перун. Але й після цього слава Дажбога не згасла, адже без сонця не було б життя на землі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 424 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz