ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Чужа похвала до добра не доведе (за байками Езопа «Крук і Лисиця» та І. Крилова «Ворона та Лисиця»)

Ви чули, як співає крук? А ворона? Подобається? Ні? Мені теж. Уявіть собі: сидить на дереві птах. Зовні виглядає жахливо: чорне, з синюватим полиском опе­рення, дзьоб і ноги теж чорні. Сидить і співає. Якщо це різке неприємне «кру- кру» можна вважати співом. Недаремно у творах мистецтва його образ з давніх- давен сприймається як зловісний. Ворона — птах, який користується нагодою поживитися чимось чужим. Розумний птах крук, і ворона теж не дурна, але ж по­палися вони на гачок лисиці. Хоч би хтось сказав їм, як «чудово» вони співають. В Езопа повірив у нісенітниці Крук, а у Крилова — Ворона. Обидва персонажі байок залишилися без ласощів. Оце десь роздобули смачненького, тільки присі­ли, щоб насолодитися їжею — так хіба ж у лісі щось приховаєш? Скільки заздріс­ників, і що з ними вдієш?

Як обдурити Крука, Лисиця знала точно: «почала вихваляти його велич і кра­су», а ще додала, що став би царювати над птахами, «коли б він мав голос». А він, дурненький, і повірив у ті нісенітниці, «закрякав і випустив м’ясо». Така смачна страва дісталася Лисиці.

У Крилова Лисиця майже чарівниця-акторка: «Вона навшпинечках до дерева підходить, вертить хвостом, очей згори не зводить і ніжно каже, влеслива така...» От бач, як можна помилитися! Підступна Лисиця!

Нерозумна людина теж легко може потрапити на гачок людині корисливий, яка задля того, щоб домогтися свого, всіляко улещуватиме, приписуючи якості, якими її співрозмовник не володіє. Розумна людина послухає та повз вуха пустить, вона здогадається про наміри підлесника. Людина ж легковірна потрапить на гачок.

Підсумок дуже простий: треба знати собі ціну.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 308 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz